Як вижити в тисняві.

Опинившись в штовхатися і гнітючої з усіх боків натовпі, що не сподівайтеся на розсудливість оточуючих - в даних умовах кожен сам за себе. Натовп завжди небезпечна. Це і потенційна загроза теракту, і небезпека бути розчавленим.
Інструкція
1
Будьте готові до подібної ситуації. Ви можете потрапити в тисняву в метро, на розпродажі, на концерті, мітингу, святковому заході. Причиною тисняви може послужити пожежа, аварія, емоційний сплеск натовпу. Завжди і скрізь необхідно пам'ятати наступні правила.
2
Намагайтеся рухатися по ходу руху натовпу, по діагоналі просуваючись до краю. Небезпечно перебувати в будь-якому місці натовпу, найкраще - взагалі в неї не потрапляти. Але якщо все-таки потрапили, сприймайте ситуацію серйозно, і відразу ж починайте боротьбу за життя.
3
Перебуваючи на масштабному заході в приміщенні або на розпродажі в торговому центрі потрібно точно уявляти, де знаходяться виходи. Натовп завжди спрямовується туди, і від вашої обізнаності може залежати ваша безпека. Якщо ви не встигли побігти до виходу першого, постарайтеся відстати від натовпу (якщо тільки це не пожежа).
4
Поки навколо вас ще є вільний простір, зніміть з себе - шарф, натільний хрест, будь-які прикраси, шнурки від капюшона, витягніть все з кишень, киньте сумку, застебніть всі ґудзики. Будь-який предмет може виявитися смертельним для вас.
5
Чи не наближайтеся до стін, вікон, поручнів, грат, будь-яким виступаючим предметів. Це ж стосується і тисняви на вулиці. Напір людських тіл може бути настільки сильний, що просто розчавить вас про будь-яку перешкоду. На вулиці постарайтеся вибратися з натовпу в провулок, під'їзд, магазин.
6
Дитину посадіть на плечі або на місток з рук двох дорослих. Якщо в тисняві залишилися свідомі люди, перекочуйте дитини вперед «по поверхні» натовпу. Те ж саме може зробити і дорослий.
7
Перебуваючи в епіцентрі, тримайте руки зігнутими в ліктях перед собою, захищаючи грудну клітку від здавлювання. Не зупиняйтеся, не падайте. Якщо впали, вставайте обережно. Краще почекати момент, інакше вам відтопчуть або зламають руки. Спочатку поверніть в клубок, прикривши кулаками потилицю. Потім виставите ноги вперед по ходу натовпу, і під напором ззаду йдуть спробуйте піднятися.
8
В агресивно налаштованої натовпу (на спортивному заході або мітингу) психологи радять не дивитися нікому прямо в очі, але і не йти з опущеною головою. Це може спровокувати напад. Дивіться трохи вбік, але боковим зором відзначайте відбувається навколо.
9
Якщо натовп почала розганяти поліція, не біжіть, зберігайте спокій. Від сльозогінного газу прикрийте очі, ніс і рот мокрою хусткою (його можна намочити слиною).