Як відремонтувати жалюзі.

Частина бувають такі ситуації, коли людина не може дозволити собі придбати нові штори або жалюзі. У даній ситуації доводиться користуватися тим, що вже є. У той момент, коли ви купуєте жалюзі, обов'язково пам'ятайте, що вони через деякий час можуть зламатися. Справа в тому, що їх механізм з часом зношується.
Інструкція
1
Найчастіше відбувається поломка деяких складових смужок самих жалюзі. Найбільш вразливим місце все-таки є шнур, за допомогою якого виконується регулювання жалюзі. Також може швидко зламатися механізм, який відповідає за правильну роботу цього шнура. Відзначимо, що дана частина і є найголовнішою. Якщо вона ламається, деякі люди просто викидають жалюзі або ж залишають висіти їх в несправному стані. Однак цю поломку досить просто виправити.
2
Особливу увагу слід приділити проблемі, пов'язаній з зношуванням шнура жалюзі. Кожен день люди його смикають, щоб регулювати жалюзі, тому шнур часто не витримує і рветься. Це відбувається не часто, але тим не менш, таке може трапитися. Для вирішення даної проблеми необхідно просто прив'язати до відірвалася частини шнура інший шнур. Тепер ви можете їм користуватися далі. Якщо ж порив шнура знаходиться під закритою коробкою механічної частини, то потрібно відкрити її і прив'язати до залишків старого шнура частина нового. Шнур для жалюзі можна придбати в будь-якому господарському і будівельному магазині. Також можна знайти їх у торговельних точках, де пропонують жалюзі на замовлення, а також продають портьєри. Перед покупкою обов'язково виміряйте висоту своїх жалюзі, яким необхідний ремонт. Постарайтеся також дізнатися точні параметри ширини жалюзі.
3
Ремонт найкраще робити вдвох. Справа в тому, що вам потрібно буде зняти механічну частину жалюзі, щоб зробити заміну порваного шнура, а це незручно робити одному. Також потрібно відзначити, що в конструкції є спеціальний отвір, в яке може бути протягнуто новий шнур. Просмикніть його крізь цей отвір і з'єднайте зі старим шнуром. Можна використовувати для з'єднання затиски. Також можна зробити звичайний вузлик, який не повинен заважати переміщенню шнура крізь отвір.
Щоб помити жалюзі , відремонтувати або переважити на інше вікно, їх необхідно розібрати. Демонтаж жалюзі не так простий, як здається на перший погляд. Робити все потрібно дуже акуратно і крім цього, ще й запам'ятовувати вихідне розташування всіх деталей. Правила складання, установки і демонтажу жалюзі описані в додається до них інструкції, але після років оригінальні інструкції зазвичай не зберігаються. У такому випадку доведеться розбирати жалюзі самостійно.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - інструкція з встановлення та демонтажу жалюзі;
  • - набір робочих інструментів.
Інструкція
1
Щоб не забути, де деталь розташовувалася і до чого кріпилася, всі етапи демонтажу краще фотографувати. Якщо є інструкція з малюнками до жалюзі , то ви можете не робити знімки етапів роботи, щоб зайвий раз не відволікатися.
2
Спочатку зніміть карниз. Робити це потрібно вкрай акуратно, щоб не пошкодити ламелей і основний каркас. Покладіть жалюзі на підлогу і розправте ламелей. Так буде легше демонтувати всю систему.
3
У самому верху конструкції - у карниза, ви знайдете два фіксатора - зліва і справа. Потягніть на себе, а потім поверніть в різні боки ручки фіксаторів, щоб дістати ламелей і шнур. Якщо будете міняти шнур, то старий можна розрізати і тоді не доведеться протягати його через всі ламелі, щоб їх витягти.
4
Акуратно дістаньте всі ламелі. Складіть їх, не згинаючи, одна на одну. Демонтаж закінчено.
5
Якщо ви хочете розібрати жалюзі для того, щоб просто замінити шнур, то зовсім необов'язково робити повний демонтаж. Для того щоб замінити старий шнур на новий, розріжте старий шнур, і не знімаючи жалюзі , дістаньте його кінці. До старого шнуру прикріпіть новий (можна припаяти за допомогою запальнички, приклеїти або пришити). Довжина нового шнура повинна бути в чотири рази більше, ніж висота жалюзі .
6
Тепер протягніть старий шнур разом з новим через всю конструкцію жалюзі і як тільки витягнете старий шнур знизу, від'єднайте його від нового, а новий шнур зафіксуйте вузлом на нижній планці, так як було раніше.
Корисна порада
Якщо вам потрібно зробити повний демонтаж для того, щоб почистити ламелі, пам'ятайте, тканинні зазвичай деформуються при пранні і втрачають зовнішній вигляд. Перед тим, як чистити ці деталі, вивчіть інструкцію або дізнайтесь в магазині, які засоби підходять для догляду за вашими ламелей.