Як підвищити прохідність Ниви.

Автомобіль «Нива» - легковий автомобіль підвищеної прохідності з несучою конструкцією кузова і постійним повним приводом. Завдяки відмінній прохідності завоював собі заслужену популярність і попит на ринку, а також постійний ринок збуту за кордоном. Підвищити прохідність цього автомобіля можна або з метою здійснення на ньому тривалих поїздок і подорожей, або для участі в різних позашляхових змаганнях.
Інструкція
1
Установка коліс більшого розміру безпосередньо підвищує прохідність автомобіля. Для любительського тюнінга Ниви цілком підходять шини зовнішнього діаметра 29 дюймів. Для спортивного та екстремального тюнінгу діаметр доходить до 33 дюймів. Для установки таких коліс Ниві просто необхідний ліфт. Для 29-дюймових шин застосуєте ліфт розміром в 60 мм. При установці ще більших коліс буде потрібно підрізати колісні арки.
2
Головні пари замініть парами зі збільшеним передавальним числом. Це необхідно, щоб автомобіль зберіг і поліпшив тягові характеристики, в тому числі і при встановленні більш важких коліс. Для коліс розміром до 31 дюйма підійдуть пари з передавальним числом 4.3 або 4.44. Якщо зовнішній діаметр коліс більше 31 дюйма встановлюйте більш рідкісні і дорогі пари з передавальним числом 5.38.
3
Встановіть диференціали підвищеного тертя (самоблокувалися). Ці пристрої серйозно допоможуть при буксуванні Ниви на бездоріжжі.
4
Алюмінієвий корпус редуктора передньої осі замініть на сталевий. Алюмінієвий занадто ненадійний на бездоріжжі. Сталевий корпус СКРПМ хоч і доріг, зате простий в установці і виправданий за участю в змаганнях.
5
Роздавальну коробку рекомендується закріпити на спеціальному підрамнику. Це захистить раздатку від вібрацій, що збільшуються з віком автомобіля і дозволить закріпити на цьому ж підрамнику захист днища.
6
При подоланні серйозного бездоріжжя, коли ризик застрягти дуже великий, необхідні засоби саморятування. Встановіть на Ниву електролебідку. В парі з електролебідкою замініть акумулятор на модель із збільшеною ємністю, а генератор на могутніший.
7
Встановіть шноркель, щоб зменшити небажані наслідки при подоланні водних перешкод. Наприклад, щоб уникнути гідравлічного удару.
8
На дах буде необхідний експедиційний багажник і люстра додаткового освітлення. Безпосередньо на прохідність це не вплине, але сильно стане в нагоді в поїздці. Та й не в салон же класти трос, домкрат «хай-джек», лопати, трапи?!