Як підключити електропіч.

Стаціонарна електроплита є потужним споживачем електроенергії. Вона є джерелом підвищеної небезпеки. Правильно підключена електроплита є запорукою вашої електробезпеки.
Вам знадобиться
  • Викрутка, індикатор фази, омметр.
Інструкція
1
З метою зниження ризику ураження електричним струмом встановлюйте електроплиту як мінімум на відстані 1 метра від водопровідного крана.
2
Уважно огляньте електрощит в під'їзді. У разі необхідності замініть ввідні проводи і автомат, розмикаючими лінію, по якій буде запитана електроплита. При однофазної схемою із заземленням не використовуйте диференційний автомат - УЗО. Крім непотрібних відключень він нічого не дасть. Для 3-х фазної схеми підключення електроплити вам доведеться встановити 3-х фазний електричний лічильник. У більшості випадків підключення електроплити робиться за однофазною схемою.
3
Розрахуйте перетин наявного кабелю. Це можна зробити, використовуючи формулу площі круга і, заміривши, діаметр жили штангенциркулем.
4
Розрахуйте потрібну перетин живильного кабелю. Для цього можна користуватися таблицями. Потужність електроплити можна дізнатися, склавши потужності всіх конфорок і духовки. Знаючи споживану потужність, за законом Ома можна легко обчислити споживаний струм. У таблиці знаходимо значення струму для різних перетинів кабелю. Робимо висновок про те, яке перетин жили необхідно для нормального електроживлення даної грубки. Порівняйте значення потрібного перетину кабелю з перетином наявного. Якщо воно відповідає необхідному значенню, тоді можна використовувати наявний кабель.
5
Якщо ви вирішили замінити кабель живлення для електроплити, краще всього використовуйте кабель з мідними жилами.
6
Вимкніть вступної автомат.
7
Підключіть кабель живлення для електроплити до відповідного автомату на розподільній колодці.
8
Змонтуйте на стіні в кухні живильну розетку і підключіть її до живлячої проводу, дотримуючись правильність підключення.
9
Увімкніть вступної автомат. За допомогою індикатора фази перевірте наявність напруги на автоматі електроплити, потім увімкніть автомат електроплити. За допомогою індикатора фази перевірте наявність напруги на живильному проводі.
10
Зберіть вилку мережевого проводу для електроплити і з'єднайте мережевий провід у відповідності зі схемою розетки.
11
На електроплиті встановіть перемички між контактами 1, 2 і 3, а так само між контактами 4 і 5 встановіть окрему перемичку. Підключіть провід фази до контактів 1, 2 і 3, а нульовий провід до групи контактів 4 і 5. Провід заземлення повинен бути підключений до корпусу електроплити.
12
Перевірте правильність підключень мережевого проводу за допомогою омметра. Якщо все правильно, підключіть мережеву вилку в розетку.
13
Перевірте електроплиту на працездатність.