Як покласти плитку самостійно.

Укладання плитки не є складним завданням. Проте варто врахувати, що в цій справі є свої хитрощі. Складність роботи повністю залежить від поверхні, на яку буде виконуватися укладка. Якщо ж поверхня не підготувати до укладання, то плитка може через деякий час відвалитися.
Інструкція
1
Для початку займіться поверхнею стіни. Зробіть її ідеально рівною. Після цього на всю поверхню нанесіть ризики, глибина яких повинна бути менше 5 міліметрів. Справа в тому, що розчин на рифленої поверхні тримається набагато краще. Щоб запобігти появі грибка і цвілі, обробіть поверхню антигрибковою складом. Також для цієї мети може бути використана звичайна грунтовка.
2
Після того, як ви зробили стіни рівними і завдали ризики, можете переходити безпосередньо до кладки плитки. Заздалегідь її замочіть у воді мінімум на годину. Стіни також рекомендується змочити обприскувачем для кращого зчеплення клею з поверхнею. Особливу увагу приділіть зазорам. Встановлювати їх краще всього за допомогою спеціальних хрестиків. Вони продаються практично в будь-якому будівельному магазині. Вибирати обмежувачі, необхідно виходячи з того, які зазори ви хочете бачити у себе на плитці. Найчастіше в житловій квартирі роблять зазори не більше 4 міліметрів. У ванній кімнаті класти плитку найкраще від середини поверхні. Не забувайте про те, що плитку потрібно закуповувати з 5% запасом на підріз.
3
Якщо ви вирішили провести укладання плитки на кухні, то вчіть, видимий край плитку повинен знаходитися в керамічному покритті. Після того, як ви завершили укладку, дайте розчину підсохнути кілька годин. Потім можете приступати до затірки. Затірку наносите круговими рухами перпендикулярно швах. Після цього затирати необхідно поздовжньо швах. Тим самим надається гарний дизайн поверхні. Купуйте затірку, яка трохи світліше самої плитки. Врахуйте, якщо затирка і плитка мають однаковий тон, то поверхня буде просто зливатися. Затирці також необхідно дати час для повного висихання. Після цього можна вологою ганчірочкою протерти всю плитку від розлучень.