Як побудувати міні-свиноферму.

У наш час багато організовують свій малий бізнес, що є непоганим джерелом доходу при правильному підході до справи. Якщо ви любите сільське господарство, свиней, то міні-ферма - хороший варіант.
Інструкція
1
Побудуйте або знайдіть підходяще будівлю для свиноферми. Рекомендована мінімальна площа приміщення - 6 м2; вигул - 10 м2. Краще зробити два відділення: для відпочинку/сну і для годування. Для поросят має бути своє відділення. Для будівництва можна використовувати колоди і дошки. Пол залийте бетоном, а зверху покладіть просмолені дошки в два шари.
2
Як утеплювач використовуйте пінопласт, а стіни робіть подвійними. Можна використовувати сандвіч-панелі. Дах зробіть односхилої, дощаній, цього буде достатньо, зверху накрийте руберойдом і шифером - це економічний і зручний варіант.
3
У відділенні вигулу зробіть настил з дощок, щоб Свині не підрили в землі поглиблення під огорожу і не розбіглися. По периметру вигул обнесіть огорожею.
4
Годуйте свиней харчовими відходами - хлібом, овочами, залишками м'яса і риби, але їх попередньо потрібно підготувати. У відро з густою сумішшю відходів додайте 10-15 грам що підійшли дріжджів, обов'язково додайте сіль (на добу потрібно давати 30 г солі), кісткову золу близько 20 грамів. Влітку давайте дрібно нарубану траву, прекрасно підходять листя кропиви і конюшина. Зараз продається готовий гранульований корм для свиней, який можна давати як у сухому вигляді, так і в запареному. Не годуйте цільним зерном - свині не можуть його повноцінно переварити. Зернові корми необхідно давати в подрібненому вигляді.
5
Свиней потрібно годувати три рази на день: о 8:00, 14:00 та 20:00. Після кожного прийому їжі випускайте їх на прогулянку. В теплу пору року в корита на вигулі обов'язково наливайте питну воду і насипати свіжої трави. Доросла свиня вживає в день до 10 кг трави. Обов'язково заготуйте корм на зиму. Найкраще підходить топінамбур, морква. Розрахунок: 1-2 кг на одну голову в день. Можна годувати в основному картоплею та комбікормами, але тоді у тварин буде багато сала.
6
Збирання гною з свинарника краще проводити в той час, поки свині знаходяться на вигулі. Після прибирання посипте підлогу свіжими тирсою.
7
Пам'ятайте, що свині схильні до стресів, не виносять протягів. Для профілактики стресів давайте водну настойку валеріани: 8-10 г коренів валеріани залити двома склянками крутого окропу, дайте настоятися. Добова доза - 100 мл.