Як визначити, перспективний клієнт.

Іноді, зустрічаючи потенційного клієнта, буває важко визначити наскільки перспективним і вигідним виявиться для вас співпраця в якій-небудь сфері. Варто запам'ятати деякі правила, щоб дізнатися, перспективний чи ваш клієнт.
Вам знадобиться
  • - Навички спілкування;
  • - навички аналізу.
Інструкція
1
Обновляйте постійно список фізичних осіб і фірм, співпраця з якими може бути плідним для вашої організації. Якщо ваш список ще не має потенційного клієнта, за допомогою служби безпеки або самостійно зберіть всю необхідну інформацію про нього.
2
Подивіться, наскільки пунктуальним виявиться клієнт, який прийде до вас на інтерв'ю. Якщо він запізниться на півгодини і більше від запланованого часу, це говорить про те, що він має надмірну кількість вільного часу. Швидше за все, навряд чи він вважає вас серйозним замовником і партнером. Якщо ж він запізнився всього на 10 хвилин, то це вказує на те, що він всього-на-всього неорганізований.
3
Пам'ятайте завжди, що зовнішність може обманювати. Опинитися шахраями можуть і одягнені з голочки і охайні люди, а непомітні очкарики светрі та джинсах - ворочать мільйонами без особливих труднощів.
4
Задайте потенційному клієнту спочатку кілька запитань, які відносяться до мети його віза до вас. Мотиви найчастіше різняться: люди практичні зазвичай міркують про перспективність контракту і приділяють увагу логічним причин (безпеки і вигоді). Новачки дуже часто відхиляються від теми і починають розмову про емоційну складову при майбутню співпрацю (зручність, бажанні співпрацювати саме з вами). Намагайтеся в кожному разі не піддаватися на вмовляння і лестощі.
5
Задайте вашому клієнтові питання, які не відносяться контрактом, який ви обговорюєте. За допомогою цього ви визначите, наскільки широко його здатності можна буде використовувати надалі.
6
Запропонуйте клієнтові кілька ситуацій, які пов'язані з вашим планованим співпрацею, і оціните швидкість його реакції, щоб зрозуміти, чи варто сподіватися на нього в разі непередбачених ситуацій.
7
Подивіться обов'язково на те, як клієнт поводиться при розмові про фінанси. Якщо клієнт надто турбується або ж залишається підозріло спокійним, то це може говорити про потенційну небезпеку.