Як змінити файлову систему.

Зміна файлової системи необхідна, коли потрібно перевести комп'ютер з використання застарілої файлової системи FAT32 на сучасну NTFS. NTFS швидше працює, надає більш надійний захист файлів і стабільно тримається при збоях живлення комп'ютера і "зависанні" системи.
Інструкція
1
Дізнайтеся тип файлової системи, використовуваної вашим жорстким диском. Для цього відкрийте ярлик "Мій комп'ютер" і клацніть правою кнопкою миші на імені жорсткого диска, який необхідно перевірити. У випадаючому меню виберіть пункт "Властивості". Відкрийте вкладку "Загальні". Тип файлової системи зазначений у верхній частині вікна.
2
Якщо у вас використовується файлова система FAT 32, то необхідно конвертувати її в NTFS. Це можна зробити за допомогою вбудованого в систему конвертера. Натисніть "Пуск" - "Виконати". У відкрилася рядку введіть "Cmd" і натисніть "Enter". Відкриється віконце командного рядка.
3
У командному рядку введіть "CONVERT disk:/FS: NTFS" без лапок. Де "disk" - це буква диска, перетворення файлової системи якого необхідно провести. Натисніть "Enter". На питання системи про відключення дескрипторів томи дайте відповідь згодою. Після завершення конвертації перезавантажте компьютер.Проверьте використовувану файлову систему у властивостях жорсткого диска. Після конвертації повинна стояти "NTFS". Перевірте інші диски і при необхідності змініть їх файлові системи з "FAT" на "NTFS".
Зверніть увагу
не вимикайте живлення під час процедури перетворення файлової системи! Це призведе до збою жорсткого диска і повної втрати даних!
Корисна порада
Незважаючи на те, що процедура перетворення файлової системи безпечна і не призводить до втрат даних, все ж краще зберегти на інший носій критично важливі файли, програми та документи.