Як визначити тип приводу.

Типом приводу на автомобілі називають ті колеса, які надають руху автомобіль. На деяких автомобілях визначити тип приводу можна тільки з технічної документації. Але якщо вона загублена, можна скористатися нашими підказками і самим визначити тип приводу.
Інструкція
1
Типів приводу існує три: передній, при якому провідними є передні колеса, задній з задніми провідними колесами і повний привід (постійний і відключається) при якому провідними можуть бути всі чотири колеса.
2
Найпростіше визначити повний привід. По-перше, на двері багажника можуть стояти значки 4 * 4, AWD (all wheel drive) або 4WD позначають повний привід. По-друге, повнопривідні автомобілі в салоні поруч з коробкою передач мають ще один важіль - перемикання роздавальної коробки. Важіль має кілька положень (в деяких автомобілях можуть бути відмінності): 4H - включення повного приводу; 2H - привід заднього моста; 4L - повний привід із зниженим поряд; N - нейтраль, жоден з мостів не підключений.
3
Якщо на автомобілі постійний повний привід, важіль управління їм так само є. Важіль управління повним приводом має наступні положення (в деяких автомобілях можуть бути відмінності): H - висока швидкість, HL - висока швидкість з блокуванням міжосьового диференціала, N - нейтраль, LL - низька швидкість.
4
Є автомобілі, у яких існує тільки одна комплектація, вони можуть бути тільки з постійним повним приводом (Suzuki Grand Vitara) або підключається (Нива).
5
Визначити передній або задній привід можна нехитрим способом. Треба всього лише різкіше рушити з місця з пробуксовкою. При цьому подивіться, які колеса забуксували. Якщо передні, то значить, вони і є провідним на цьому автомобілі.
6
Під час руху заносить зазвичай ту часто машини, в якій колеса ведені. Якщо машина заднеприводная, то на слизькій дорозі заносить її передню частину. З цієї причини автомобілі із заднім приводом не надто призначені для зимової їзди. Але майже всі спортивні машини мають задній привід, який дозволяє автомобілю швидше розганятися, краще тримає дорогу і створює комфорт в салоні.
При покупці автомобіля необхідно перевіряти, чи відповідає його реальна комплектація заявленим характеристикам. Втім, це можна зробити і після придбання авто, вибравши один із способів розшифровки VIN-коду машини.
Інструкція
1
Візьміть техпаспорт автомобіля і спробуйте визначити комплектацію, керуючись цим документом. Знайдіть VIN-код, який має вигляд довгого ряду різних символів (букви і цифри) без пробілів. Кількість знаків в такому ряду може бути різним, але не більше 17 одиниць.
2
Якщо ви не виявили в техпаспорті автомобіля його VIN-код, огляньте машину або перевірте заводські документи. Огляньте кузов, ліву передню стінку та інструментальну панель (верхню частину). Деякі виробники автомобілів приклеюють інформацію про його характеристики в вигляді штрих-коду на заднє скло, який можна розглядати, якщо подивитися в лобове.
3
Уважно розгляньте VIN-код. Перші три символи не несуть значущою для вас інформації. В інших зашифровані все цікавлять вас відомості.
4
Зверніться до менеджера салону, для того щоб він допоміг вам визначити, чи відповідає комплектація автомобіля вашим уявленням про характеристики безпеки та додаткових опцій для машини цієї марки.
5
Якщо ж автомобіль вже куплений, ви можете зателефонувати в салон і звернутися до менеджера з аналогічним проханням, продиктувавши йому VIN-код, або з'їздити туди з документами.
6
Спробуйте розшифрувати VIN-код самостійно за допомогою спеціальних таблиць, які є практично в кожному салоні. Або зайдіть в інтернет і скористайтеся одним з численних онлайн-сервісів, що дозволяють визначити комплектацію. Введіть у віконце VIN-код вашого автомобіля, і через мить система видасть вам вичерпну інформацію.
7
Дізнайтеся, чи надає ваш мобільний оператор послугу з визначення комплектації автомобіля за допомогою SMS-запиту на короткий номер. Послуга платна, але якщо інших можливостей у вас немає, доведеться вибрати її.