Як мотивувати підлітка.

Мотивація підлітка - це використання стимулів, що спонукають його діяти в певному напрямі. Найчастіше підлітків мотивують для хорошого навчання, розвитку, ініціативності і т.д. За допомогою яких стимулів найуспішніше мотивувати підлітка?
Інструкція
1
Застосовуйте як стимул підліткове відчуття дорослості. На розвиток особистості це переживання має колосальний вплив. Підліток відчуває себе дорослим і прагне, щоб його таким визнали. Але яким шляхом дитина піде - залежить тільки від вас. Направте його в потрібне русло: нехай підліток засвоїть установки, норми і цінності суспільства, навчиться використовувати їх в життя. Поясніть, що дорослим його зроблять не алкоголь і сигарети, а самостійність, відповідальність, вміння брати на себе зобов'язання і відповідати за свої слова і вчинки. Цей стимул найзручніше використовувати, спираючись на приклад шановного для підлітка людини.
2
Спілкування для підлітка є найважливішою діяльністю. Допоможіть йому завоювати авторитет серед однолітків. Це послужить для підлітка мотивом подальшої самореалізації. Покажіть дитині, як можна виділитися з натовпу: стати непересічною і неординарною особистістю, вміти знаходити вихід із будь-якої ситуації. Щоб розвинути в ньому ці якості, заохочуйте підлітка на рішення складних, творчих завдань, прояв ініціативи, пошук себе в якій-небудь області.
3
Використовуйте в якості мотивів захоплення підлітків. У цьому віці захоплення дуже сильні і часто змінюють один одного. За припущенням видатного вітчизняного психолога Д.Б. Ельконіна, підлітковий період сензитивен до переходу навчальної діяльності на рівень вище. Це значить, що навчальний процес для підлітка може придбати новий сенс, і він цінуватиме його як можливість самовдосконалення та самоосвіти. Найуспішніше з мотивацією такого роду можуть впоратися авторитетні для підлітка дорослі: улюблені вчителі, захоплені своєю справою батьки і т.д. Головне для нього - особистий приклад. Проте зайве тиск в такій ситуації може привести до зворотного ефекту - підлітковим бунту або апатії. Найбільше до навчальної діяльності близькі інтелектуально-естетичні захоплення, пов'язані з любов'ю до історії, малюванню, радіотехніці, музиці і т.д.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lxjeFuPIshk