Як підготувати черепаху до сплячки.

Якщо у вас вдома живе сухопутна черепаха, вам має бути відомо, що в зимовий час їй необхідно впадати в сплячку. Звичайно, в умовах російських квартир, коли включається центральне опалення, влаштувати черепасі підходящі умови для зимівлі не дуже просто. Але якщо точно дотримуватися певних інструкцій і дотримуватися умови утримання, ваша рептилія проживе набагато довше і буде здоровою і життєрадісною.
Вам знадобиться
  • черепаха, тераріум з нагрівальним елементом, будиночок-укриття
Інструкція
1
По-перше, історії про те, що в квартирі черепашка цілком може обійтися і без зимівлі - міф. Черепахам необхідно раз на рік впадати в сплячку, інакше вони дуже швидко втрачають сили, стають млявими і вмирають дуже рано. Звичайні середньоазіатські черепахи зимують з листопада по березень, а це значить, що в ці місяці ваша улюблениця повинна знаходитися в спокої і спати де-небудь в прохолодному темному місці. Те, що черепаха не засинає самостійно - цілком природно. Адже вона - істота холоднокровне і всі її життєві функції цілком і повністю залежать від температури зовнішнього середовища. Поки в квартирі тепло, вона буде не спати.
2
Щоб підготувати черепаху до сплячки, організуйте їй спеціальні умови з більш низькою температурою. Якщо ви утримуєте тварина в тераріумі, з настанням осені необхідно злегка знизити температуру змісту, щоб черепасі було простіше адаптуватися. Ні в якому разі не робіть це різко. Сьогодні було тепло, як зазвичай, а завтра - 8 градусів і вимкнене світло - це неприпустимо. Все повинно бути максимально схоже на природне зниження температури в природі. Тільки в цьому випадку у вашій черепахи буде плавний перехід від неспання до сну і не виникне додаткового стресу.
3
Зазвичай черепахи дуже добре і самі відчувають наступ осені по зміні довжини світлового дня. Приблизно в кінці липня - початку серпня черепаха стає більш млявою і починає відмовлятися від їжі. Якщо ви будете знижувати температуру в тераріумі, поступово черепаха і зовсім перестане їсти, прагнучи підготувати свій організм до майбутньої зимівлі. Під час сну рептилія не харчується, але турбуватися з цього приводу не варто. В цей період через низьку температури всі процеси в організмі тварини відбуваються дуже повільно, тому потреба в їжі повністю відсутня. Приблизно за тиждень до початку листопада температура в тераріумі має бути 15-18 градусів. Світло можна включати через день або не включати зовсім.
Зверніть увагу
Якщо температура взимку буде високою, черепаха прокинеться і вийде зі свого укриття. Це не дуже корисно, оскільки відпочинку органів і систем при цьому не відбувається і порушується режим сну. Намагайтеся контролювати температуру на всьому протязі періоду сплячки.
Корисна порада
На час зимівлі помістіть черепаху в невеликий тераріум або укриття в прохолодною частини будинку. Температура зимівлі повинна бути 5-8 градусів тепла. Найкраще, щоб це була область, прилегла до балконних дверей або будь-яке інше холодне приміщення. Уникайте місць, близьких до батареї або нагрівальних приладів.