Як переробити піч в камін. Як оформити грубку під камін.

Для переробки печі в камін необхідно провести ряд перебудов: знести топку печі, викласти камін. Це дуже трудомісткий процес і без певних навичок тут не обійтися. Тому, перш ніж приступати до розбирання печі, гарненько продумайте всі деталі майбутнього каміна.
Вам знадобиться
  • - цегла простий;
  • - цегла вогнетривка;
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - дошки для полиці;
  • - облицювальний матеріал.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб переробити піч під камін - це просто встановити фінську скляну дверцята замість чавунної дверцята печі. При цьому збережуться всі обігрівальні властивості грубки, але додатково з'являться функції каміна. Цей варіант найекономніший як у фінансовому плані, так і по трудомісткості. Після перевстановлення дверцята грубку оформите красиво у фольклорному стилі. І в холодні зимові вечори ви зможете проводити час, споглядаючи полум'я вогню через скляну дверцята.
2
Якщо ви вирішили кардинально звільнити кімнату від печі, і на її місці відрізати камін, тоді доведеться трудомістка робота.
3
Для початку розберіть стару піч дощенту. Старі цеглини можете використовувати для спорудження подіуму каміна. На ньому буде спалюватися паливо. Виконуйте будівництво на цементно-піщаному розчині. У самому тілі подіуму закладіть ніші для дров. Перекрийте їх трьома рядами звичайної цегли або поруч простого цегли і вогнетривким, поставленим на ребро.
4
На подіумі влаштуйте портал, це те місце, де буде здійснюватися сам процес горіння. Визначте портал відповідно до загальних розмірами приміщення. У маленькій кімнаті він не повинен займати занадто багато місця. Обов'язково правильно розрахуйте розміри топкового вікна. Якщо зробити його значно більшим, ніж передбачено, отримаєте постійні протяги і переохолодження приміщення. А ще такий камін зазвичай сильно димить.
5
Розрахуйте димовий отвір каміна. Воно повинно бути в 10-15 разів менше, ніж площа отвору топкової частини. Можливо, доведеться трохи завужувати димохід.
6
Глибину топливника каміна виконуйте відносно висоти порталу як 1 до 2 - 2 до 3, тому що менша глибина викличе задимлення, а велика знизить тепловіддачу.
7
Портальне отвір каміна перекрийте цегляними перемичками. Влаштовуйте їх за спеціальною опалубці (кружалі). Роботу почніть з закладки п'ят. Кружало підіпріть тимчасовими опорами. Після опорних п'ят на кружало встановіть центральний цегла і продовжуйте кладку одночасно з двох сторін. Напуск криволінійних склепінь і димосборніка викладайте не більше 6 см.
8
Для облицювання використовуйте той стиль і матеріали, які найбільше підійдуть до загального дизайну кімнати. Вибір матеріалів тут не обмежений. А ось для камінної полиці найкраще підійдуть дошки з обробленого дуба.