Як перевірити оперативну пам'ять.

Перевірка оперативної пам'яті - процес досить корисний. Особливо це необхідно при появах так званих «Синіх екраном смерті» (BSoD). А допомагає перевірити пам'ять програма Memtest.
Інструкція
1
Ця програма в кожний з блоків пам'яті записує інформацію, а потім її зчитує і перевіряє на наявність помилок. Memtest також становить список поганих блоків ВП в форматі BadRAM. Запустити цю «корисність» можна навіть не маючи працюючої системи, за допомогою власного завантажувача програми.
2
Опишемо процес перевірки оперативної пам'яті програмою Memtest: Завантаження. В інтернеті існує ряд різних збірок і настановних файлів, тому можна заплутатися в тому, що качати. Якщо ви бажаєте зберегти програму на CD, качайте Pre-Compiled Bootable ISO. Якщо ж у ваших намірах записати програму на флешку, то завантажуйте Auto-installer for USB Key.
3
Установка для CD: записуємо витягнутий з завантаженого архіву файл формату iso на диск за допомогою будь-якої програми для запісі.Установка для USB-флешки: запускаємо скачаний exe-файл, встановивши перед цим флешку у відповідний порт, і інсталюємо на неї програму. Якщо на карті у вас є потрібні дані, то їх потрібно звідти вилучити, так як установка Memtest'а видалить з неї всі дані.
4
Діагностика. Вставляємо в комп'ютер диск або флешку, перезавантажуємося, заходимо в BIOS і першим завантажувальним «девайсом» виставляємо диск або флешку. Зберігаємо зміни, виходимо, чекаємо запуску нашої програмки.
5
Відразу ж запуститься тест ОП, тому можете в цей час попити чай або навіть прогулятися на вулиці, адже перевірка всієї оперативної пам'яті комп'ютера може зайняти у вас добру половину дня.
6
Тестування проходить циклічно, тобто кожний з 9 тестів запускається по черзі. Після завершення перевірки внизу екрану висвітиться повідомлення, що оповідає про кінець перевірки ВП. Натиснувши кнопку Esc, ви викличете перезавантаження комп'ютера.
7
Якщо хоча б на одній зі стадій програма знайде якісь помилки, то планку оперативної пам'яті, швидше за все, доведеться змінити в самому найближчому майбутньому.