Як вибрати прогулянкові лижі.

Для того щоб порадувати себе прогулянкою в засніженому парку взимку або отримати заряд бадьорості, скотившись з високої гори, необхідно мати спеціальне спорядження: лижі і палиці. І якщо палки вибрати не становить зазвичай великої праці, з лижами справа йде набагато складніше.
Вам знадобиться
  • лижник
Інструкція
1
Прогулянкові лижі набувають ті, хто любить здійснювати тривалі піші прогулянки по зимовому лісі, підтримувати свою форму, бігаючи по лижні або просто віддає перевагу всім іншим видам відпочинку скочування з гір взимку. Отже, вибір лиж для таких розваг повинен відповідати потребам людини. Зверніть увагу на ширину лиж - цей параметр часто вислизає з уваги простих обивателів. Прогулянкові лижі повинні бути ширше звичайних любительських, оскільки мають на увазі ковзання по пухкому снігу без лижні. З тієї ж причини такі лижі володіють великою вагою. На тонких спортивних бігових лижах ви просто потонете в першому заметі, а ось прогулянкові лижі здатні впоратися з подібним випробуванням.
2
Обов'язково вибирайте лижі з насічками. Це захистить їх від можливого прослизання і додасть стійкості в самих різних умовах. Адже для прогулянкових лиж важлива не стільки швидкість, скільки витривалість і сила. Це не означає, що ваші лижі повинні бути широкими і короткими, як мисливські, але й зупиняти свій вибір на зайво довгих і легких лижах теж не варто. Ще раз подумайте про те, для чого саме ви збираєтеся використовувати це пристосування і сміливо вибирайте саме те, що вам потрібно.
3
Довжина лиж часто є предметів масових суперечок професіоналів і аматорів. Існують спеціальні таблиці та формули розрахунку їх довжини в залежності від зростання і ваги людини. Насправді забивати собі голову формулами не варто. Запам'ятайте просте правило: якщо у вас немає проблем із зайвою вагою, лижі необхідно вибирати середньої ширини і приблизно однакової висоти з власним ростом. Якщо ж ви людина важкий, вузькі і довгі лижі можуть вас просто не витримати. Тому вибирайте їх трохи коротше і ширше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=o6bP8lW0PYQ
Зверніть увагу
Якщо прогулянкові лижі потрібні вам виключно для того, щоб скочуватися з гір, найкраще купити такі, довжина яких буде менше вашої на 10-15 см. Якщо ж ви збираєтеся ходити по лижні - лижі необхідно вибирати довгі.
Корисна порада
Якщо обираєте лижі для дитини, не буде нічого страшного в тому, щоб придбати їх на 5-6 см вище його росту. Через деякий час він доросте до них, а то й зовсім переросте, тому можна робити подібну покупку про запас.