Як годувати з пальця.

Якщо ви завели у себе вдома хом'ячка або морську свинку, першим бажанням часто буває взяти тварину на руки, ніжно гладити і годувати виключно з долоні. Але ось маленькому, наляканому новою обстановкою, звірку подібна поведінка може не дуже сподобатися. Як же привчити малюка до рук і зробити так, щоб він звик без страху і хвилювання брати їжу з вашого пальця? Дотримуйтесь порад.
Вам знадобиться
  • - горіхи;
  • - фрукти;
  • - запас терпіння.
Інструкція
1
Перші дні після того як ви принесли хом'ячка або свинку з магазину, не варто особливо докучати їм своїм настирливим увагою і намагатися погладити або приголубити. Тварина відчуває величезний стрес, перебуваючи на незвичному місці. Дайте новому мешканцеві освоїтися зі своїм будинком і звикнути до незвичайних звуків і запахів. Але й затягувати з прирученням теж не варто. Якщо ви не будете брати на руки хом'ячка довгий час, він виросте диким і стане лякатися щоразу, коли вам захочеться його погладити або поносити по квартирі.
2
Особливо полохливі гризуни можуть відсиджуватися в своїх думках по кілька тижнів, перш ніж наважаться вилізти з укриття вдень і познайомитися зі своїми господарями. Спробуйте прискорити цей процес, запропонувавши хом'яку угощенье. Якщо малюк поки боїться брати його з ваших рук, нічого страшного в цьому немає. Ви можете просто покласти ягоду або горіх на підлогу клітки і трошки почекати. З часом, коли хом'ячок осміліє настільки, що буде виходити з будиночка навіть тоді, коли ваша рука знаходиться всередині клітини, можна буде обережно його погладити. Ваше завдання - привчити малюка до запаху своїх рук, щоб він перестав їх бояться і сприймав як щось, само собою зрозуміле.
3
Тепер можна ускладнити експеримент і покласти частування поруч зі своїми пальцями. Якщо хом'ячок не боїться і спокійно бере горіхи або сухофрукти з підлоги, коли ваша долоня лежить зовсім поруч - можна сміливо починати пригощати його з рук. Просто покладіть маленький шматочок на витягнутий вказівний палець і протягніть малятку. Навіть якщо спершу він насторожено буде ставитися до цієї процедури, то дуже скоро звикне і зможе брати їжу і частування з вашого пальця безбоязно.
Зверніть увагу
Якщо тварина сильно налякане і навідріз відмовляється виходити з укриття, не варто насильно його гладити або намагатися погодувати. Дайте хом'яку прийти в себе, а вже тільки потім привчайте до рук.
Корисна порада
Не варто постійно напихати хом'ячка різною смакотою. Якщо хочете швидко привчити тварину брати їжу з вашого пальця, краще давати йому звичайний корм в годівниці, а на долоню класти тільки найсмачніше.