Як зробити контур в фотошопі.

Що таке контур в програмі Photoshop? Це службовий об'єкт, службовець для побудови і збереження виділення точної форми. Крім того, контури можна використовувати як маски або контури обрізки. А складається кожен контур з опорних точок, які між собою з'єднуються сегментами.
Інструкція
1
Найпростішим є прямолінійний контур. Для його побудови вибираємо інструмент «Перо». Клацаємо за місцем, з якого ми почнемо будувати контур. У нас створюється перший з вузлів у вигляді заповненого квадрата. Це значить, що даний вузол активний. Другим кліком ми створюємо другий вузол і відрізок, їх з'єднує. Так ми будуємо стільки вузлів з контурами, скільки нам потрібно. Замикаємо контур, підвівши покажчик до першого вузлу. Якщо контур нам потрібен незамкнений, тиснемо Ctrl. Потім, не відпускаючи Ctrl, клацаємо по будь-якому місцю екрану крім контура. Якщо нам потрібно додати до вже побудованого незамкнутому контуру кілька вузлів, просто клацаємо по точці початку або кінця контуру і додаємо вузли.
2
Криволінійний контур будується тими ж інструментами, що і прямолінійний. Будуємо перший вузол, потім, не відпускаючи кнопки миші, трохи протягуємо покажчик. Керуючі лінії, які регулюють кривизну сегмента, витягнуться у нас з опорної точки. Ставимо другий вузол і повторюємо операцію, потім ставимо третій вузол і так далі. Так ми зможемо зробити контур з гладкими вигинами кожного з сегментів. Опорні точки можна переміщати, затиснувши Ctrl і перемістивши опорну точку в нове місце. Замикаємо контур.
3
Вільне малювання контура. Для цього вибираємо інший інструмент, який називається «Вільне перо». Цим пером можна вже вимальовувати форму контура, а не положення його опорних точок, які потім виставляються автоматично. Форму контуру вимальовує так само, як і в Paint'е. Тут все просто. Щоб форми контуру не були ламаними, встановіть параметр згладжування, який можна задати, відкривши в панелі задач інструменту випадає і вказавши потрібне значення для опції «Похибка». Продовжити перерване малювання контуру можна натисканням кнопкою миші на його кінцеву або початкову точку.
Корисна порада
Під час редагування контуру можна видаляти, додавати вузли і робити деякі інші операції за допомогою контекстного меню. А меню це відкривається клацанням ПКМ по контуру. В цьому випадку інструмент побудови або редагування контуру повинен бути активним.