Як переключити увагу.

Людина може тренувати не тільки м'язи, але і пам'ять, і увага. Щоб навчитися швидко перемикати увагу з одного виду діяльності на інший, достатньо працювати в комфортній обстановці, іноді відпочивати і тренуватися, виконуючи нескладні вправи.
Інструкція
1
Пройдіть тести, що визначають ступінь концентрації та рівень розподілу вашої уваги. Зазвичай вони являють собою таблиці з цифрами різних кольорів або картинками, які потрібно згрупувати в певному порядку або знайти за обмежений час. Дізнайтеся результати. Якщо результати вийшли не дуже вражаючими, потренируйтесь, перш ніж пройти ще ряд аналогічних тестів. Але і в тому випадку, якщо за підсумками завдань ви перевершили найсміливіші очікування, не варто зупинятися на досягнутому.
2
Переключення уваги прямо пов'язане умінням розподіляти його відповідно з поставленим завданням. Відомо також, що організм починає протестувати, якщо людина довгий час думає тільки про щось негативному або проблемному. Щоб не пригнічувати свій організм, спробуйте під час вирішення якихось завдань перемикатися на короткий термін на думки про хороше.
3
Як тільки ви відчуєте, що ваша свідомість затьмарюють думки про щось неприємне, уявіть всі проблеми в іншому світлі. Подумайте, як би їх став вирішувати який-небудь герой мультфільму або комедії. Або, якщо ви не можете в даний момент проявити всю свою фантазію, подумайте про дітей, своєму хобі, цікавому фільмі. Загалом, про все те, що викликає у вас позитивні емоції.
4
Якщо ви займаєтеся розумовою працею, корисно раз на годину хоча б на 5 хвилин відволіктися від справ і зробити кілька фізичних вправ, гімнастику для очей або просто подихати свіжим повітрям, постоявши біля вікна. Ви й самі помітите, що до вас ніби знову повернулися сили і необхідна зосередженість. Відмова від таких «пятімінуток» може привести до погіршення пам'яті, уваги і швидкої стомлюваності, що не кращим чином позначиться на справах.
5
Зосередженість на справах не завжди вимагає і повної тиші. Навпаки, тиха музика, шум за вікном сприяє концентрації уваги, яку час від часу «перемикається» самостійно, припустимо, якщо ви почули якийсь різкий звук або красивий музичний пасаж.
6
Щоб бути «як Юлій Цезар», який, за легендою, міг виконувати кілька справ одночасно, досить потренуватися шляхом нескладного вправи. Спробуйте одночасно писати лівою і правою рукою спочатку, наприклад. цифри по порядку, а потім - через одну або в зворотному порядку. Потренируйтесь так кілька хвилин, попутно відзначаючи кількість помилок. Потім займіться чимось іншим, а через 5-10 хвилин спробуйте зробити цю вправу ще раз. Чергуйте вправи і інший вид діяльності протягом години. Ви помітите, що з кожним разом кількість помилок зменшується. Час від часу тренуйтеся таким чином, щоб навчитися розподіляти увагу і перемикатися з одного виду діяльності над іншою.