Як розрізати гіпсокартон.

Гіпсокартон отримав широке поширення при всіх видах будівельних робіт. При роботі з цим матеріалом його постійно потрібно нарізати на шматки різної форми і розмірів. Розрізати гіпсокартон легко, для цього не потрібно ні спеціальних інструментів, ні навичок.
Інструкція
1
Відміряйте з обох сторін листа гіпсокартону потрібний Вам розмір. Після цього покладіть металеву лінійку або рівний твердий профіль на лист і розріжте ножем верхній шар листа. Поглибите розріз ножем кілька разів для отримання рівного розлому гіпсокартону.
2
Не варто креслити ручкою або олівцем лінію на гіпсокартоні, а потім робити розріз по лінії без використання лінійки. У цьому випадку розріз вийде, швидше за все, нерівний.
3
Поставте лист гіпсокартону на ребро. Не сильно постукайте коліном або підручними засобами по ньому з того боку, де немає розрізу верхнього шару. Лист гіпсокартону зламається рівно там, де була розмітка. Для цього достатньо двох-трьох акуратних ударів. Розріжте картон, який утримує дві частини цілого листа.
4
Якщо потрібно обійти деякі перешкоди на шляху конструкції (вікно, балка, дверний проріз), то пропиляєте ножівкою лист гіпсокартону на потрібну глибину. Потім ножем виріжте шматок з двох сторін.
5
При необхідності монтування світильників в стелі, проріжте коло потрібного діаметру за допомогою ножа. Акуратно вибийте його молотком. Для досягнення кращого ефекту застосуєте для цього дриль, на яку надіта спеціальна насадка для врізки замку в міжкімнатні двері.
6
Якщо потрібно зробити фігурний виріз, то спочатку намалюйте шаблон на папері і виріжте його. Потім уточніть ще раз всі розміри, приклавши готовий шаблон необхідного місця. Внесіть всі необхідні зміни.
7
Прикладіть шаблон до листа гіпсокартону і обведіть його олівцем. Прямі ділянки випиляєте ножівкою, заокруглення прорежьте ножем.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AViSM7xasBg
Зверніть увагу
1. При різанні гіпсакартона стежте, щоб він був надійно закріплений і знаходився на рівній нековзною поверхності.2. Будьте обережні при роботі з ріжучим інструментом, найкраще скористатися захисними рукавицями або рукавичками.
Корисна порада
1. Різати гіпсокартон слід спеціальним ножем. Підійде і звичайний канцелярський ніж великого розміру. Але в цьому випадку запасіться змінними лезвіямі.2. Краю розрізів обробіть наждачкою або обдирні рубанком. Працюйте обережно, щоб не порушити цілісність аркуша.