Як позбутися від каламутної води у водоймі.

помутніти вода у водоймі може з різних причин. Особливо часто зниження прозорості води відбувається в спекотне посушливе літо або восени після тривалих проливних дощів. Які ж способи очищення водойми ефективніше застосовувати?
Вам знадобиться
  • - сачок;
  • - пилосос для очищення дна;
  • - хімічні препарати - альгіциди;
  • - мелкоячеечная мережу;
  • - ультрафіолетові лампи;
  • - системи біофільтрації;
  • - достатня кількість зелених рослин.
Інструкція
1
Природний баланс водойми формується досить швидко. Щоб його підтримувати, регулярно видаляйте сачком все сміття, яке наноситься вітром, а також опале листя. Слідкуйте, щоб сміття не потрапляв на дно ставка, інакше почнеться процес гниття. По можливості, очищайте дно водойми щоосені.
2
Для захисту поверхні ставка восени в період листопаду натягніть над ним мелкоячеистую мережу, яка буде затримувати на собі всі опале листя.
3
Для чищення ставка використовуйте донний пилосос. Він дозволяє видаляти бруд з дна, засмоктуючи її в спеціальну ємність, після чого її викидають в дренажну систему.
4
З початком спеки вода у водоймі стає зеленуватого кольору. Це викликано розмноженням в ній найпростіших водоростей. Особливо швидко мутніє вода в маленьких ставках з невеликою глибиною - адже вони прогріваються досить швидко, тим самим створюються ідеальні умови для розвитку цих водоростей. Тому заздалегідь продумайте, які рослини посадити у вашому водоймищі, щоб вони закривали від сонця, створювали тенек і захищали воду від перегріву. Зазвичай це квіти з великими плаваючими на поверхні листям.
5
засідку ставок лататтям та кубушками. Посадіть також оксігенератори - рослини, які наповнять воду киснем. До них відносяться роголістнік, елодея канадська, болотник.
6
Водні рослини є своєрідним природним фільтром для води. Тому, щоб досягти біологічного балансу, засадити третину водойми рослинами. Тільки врахуйте, кожен вид висаджується на певній глибині.
7
Якщо вода почала мутнеть, а рослини ще не встигли добре розвинутися, тоді використовуйте хімічні засоби - альгіциди. Але до них підходите з обережністю, оскільки вони можуть заподіяти шкоду рослинам і не зовсім безпечні для людини.
8
Добре сприяє очищенню води і насичення киснем водойми фонтан або струмок. Тому, якщо ви не заклали ці декоративні елементи перед будівництвом ставка, подумайте, як їх можна спорудити надалі.
9
Якщо у вашому ставку плавають декоративні риби, то до очищення води підходите ще більш серйозно. Використовуйте спеціальні лампи з ультрафіолетом, а також складні системи біофільтрації.