Як змащувати гірські лижі.

Гірськолижний спорт набирає все більшої популярності. Це стильно, сучасно, це врешті-решт допомагає знайти більш міцне здоров'я і більш досконалу фігуру. Але не всі знають, як правильно змащувати гірські лижі, яку змазку для якої погоди вибрати. Отже, про все докладніше.
Інструкція
1
Гірські лижі перед тим як вперше вийти на сніг потрібно змащувати гарячим способом. Це допоможе заповнити мікропори, розташовані на ковзної поверхні, що в свою чергу допоможе продовжити термін служби лиж. Після змащуйте лижі регулярно, так як це не тільки улучшет ковзання, а й збільшує їх довговічність.
2
Вибирайте мазь, грунтуючись на наступних факторах: Температура повітря. Чим вона нижча, тим менше мастила наносите на лижі (особливо в ситуації, коли сніг свежевипадшій). Структура снігу. Чим температура снігу нижче, тим зернистість його структура, а значить мазь стирається сильніше. В даному випадку наносите мазь гарячим методом за допомогою праски. А при легкому і пухнастому снігу наносите мазь за допомогою пензля. Вологість снігу. При мокрому снігу наносите мазь в декілька шарів, причому чим мокріша сніг, тим більше шарів наносіте.Влажность повітря. Якщо вологість повітря більше 75 відсотків, то мазь вибирайте на більш високу температуру (приблизно на 3-4 градуси тепліше) .Ну і звичайно, не забувайте про склад хімікатів, якими покривають траси, це також вкрай важливо при виборі мастила.
3
Перед тим як наносити мастило переконайтеся що лижі сухі і мають ту ж температуру, що і навколишнє середовище. Також поверхню лиж повинна бути гладкою і без найменших шорсткостей.
4
Очистіть поверхню лиж за допомогою спеціального знежирюючого складу, а потім гарячим способом нанесіть шар синьою мазі, і почекавши трохи, зніміть його з допомогою скребка, залишивши тільки тонкий рівний шар. Після цього нанесіть спеціальну мазь гарячим або холодним способом. Для гарячого способу використовуйте кисть або праска. При холодному способі мазь після нанесення розтирають по підошві за допомогою пробки-растирки (даними способом краще користуватися в теплих приміщеннях).
5
Також зараз з'явилися рідкі мазі, вони відрізняються гарним зчепленням і відмінними ковзаючими властивостями. Такі мазі видавлюють з тюбика на чисту поверхню, а потім губкою розподіляють по поверхні лиж. Через пару хвилин необхідно відполірувати лижі за допомогою тієї ж губки.
Для того, щоб перемогти в лижній гонці і отримувати від катання задоволення, необхідно вчасно змащувати лижі . Техніка змазування досить різноманітна, оскільки вимагає враховувати вологість і температуру повітря, але і спосіб пересування (коньковий або класичний) і деякі інші фактори.
Вам знадобиться
  • - лижі;
  • - стіл або верстат для кріплення;
  • - праска;
  • - мазь;
  • - грунт;
  • - скребок;
  • - нейлонова щітка;
  • - парафін;
  • - пробка для розтирання.
Інструкція
1
Якщо ви принесли лижі з морозу, дайте їм можливість нагрітися для кімнатної температури, нехай вони постоять кілька годин. Закріпіть лижі на спеціальному верстаті або на столі, нижньою частиною догори. Приготуйте спеціальний праску (він продається в спортивних магазинах, але ви можете використовувати і звичайний, став непотрібним праска).
2
Нанесіть на чисті сухі лижі парафін. На лижі для ковзанярського ходу парафін наноситься по всій довжині, а для класики достатньо нанести його на кінці лиж. Завдяки парафину ви зможете добре ковзати по снігу.
3
бруски парафіну натріть лижі , щоб він розподілився рівномірно. Також можете спочатку нагріти його, піднісши до нагрітого праски, а потім крапельками нанести на поверхню.
4
Потім повільно пропрасуйте нижню частину лиж нагрітим праскою, в результаті вся поверхня повинна бути покрита тонким шаром парафіну. Дайте мастилі охолонути протягом 15-20 хвилин і зніміть надлишки скребком, від передньої частини до задньої (від носка до п'яти). Скребок повинен бути пластиковим або з оргскла, але ні в якому разі не з металу.
5
Пройдіться по поверхні нейлонової щіткою, по напрямку руху (від носа до п'яти).
6
Якщо ви ходите на лижах класичним способом, центр під ступень змащуйте на тримання. Спочатку пройдіться по колодці дрібною шкіркою, щоб забезпечити краще зчеплення, потім нанесіть грунт або мазь (можна під праску).
7
Мазь вибирайте в залежності від погоди: чим на вулиці тепліше, тим м'якше потрібна мазь. Як правило, на тюбиках вказано приблизний температурний діапазон використання. Якщо ви поки не досвідчений лижник, купуйте універсальну мазь, щоб не помилитися.
8
Охолодіть поверхню і розітріть лижі пробкою, нанесіть шар мазі, знову розітріть. Наносите мазь на лижі
9
Надлишок мазі видаляйте пластиковим скребком, а повністю її можна видалити ганчіркою, змоченою в розчиннику. Крім того, є такий спосіб видалення мазі: нанесіть на поверхню парафін, нагрійте праскою і зніміть весь шар.