Як лікувати дитячий енурез.

Енурез заподіює масу занепокоєння не тільки дитині, але і його родичам. Мимовільне сечовипускання як в денний, так і в нічний час не дозволяє поїхати в санаторій або табір, відправитися в похід. Через збентеження дитина знаходиться в постійному стресі, що тільки посилює перебіг хвороби. Однак при грамотному комплексному підході впоратися з енурезом можливо.
Інструкція
1
Причиною енурезу може бути як незрілість нервової системи, так і хвороби сечовивідних шляхів. Зверніться з дитиною до уролога, здайте аналізи, пройдіть обстеження, щоб виключити інфекційно-запальні захворювання, які можуть викликати нетримання сечі. При виявленні патології пройдіть курс лікування, який найчастіше включає в себе уроантисептики або антибактеріальні препарати широкого спектра дії.
2
Якщо інфекційно-запальні захворювання сечовивідних шляхів виключені, зверніться до невролога. У більшості випадків потрібне медикаментозне лікування. Залежно від причини порушення (незрілість мозку, невроз, гормональні проблеми і т.д.) можуть бути призначені: - ноотропи (пантогам, фенібут); - антидепресанти (амітриптилін, іміпрамін); - психостимулятори (мезокарб); - гормональні препарати (десмопрессин ); - адреномиметики (ефедрин) Точно дотримуйтесь призначену схему лікування. Давайте дитині ліки в рекомендований лікарем час (при нічному енурезі більшість препаратів призначається на ніч).
3
Зверніться до дитячого психолога. Якщо причина енурезу в підвищеної тривожності чи емоційної нестабільності дитини, фахівець з допомогою спеціальних методик допоможе впоратися з ними.
4
Давайте дитині заспокійливі трави. У складі комплексного лікування валеріана, м'ята і пустирник знімають зайву нервозність, що сприятливо позначається на стані дитини. Для цих же цілей зробіть хвойну ванну.
5
Придбайте спеціальний пристрій, який видає гучний звук при попаданні на нього вологи. Поступово у дитини виробиться рефлекс і для того, щоб сходити в туалет, він буде прокидатися самостійно.
6
Проконсультуйтеся з фізіотерапевтом з приводу физиолечения. Ультразвукова терапія та магнітотерапія нерідко надають позитивний ефект і добре переносяться дітьми.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=i8xf4RIQ1fc
Зверніть увагу
До 5 років нічне нетримання сечі допустимо, воно обумовлено фізіологічними особливостями дитячого організму. Відповідно терапія може проводитися тільки після досягнення дитиною цього віку.