Як вставити другий жорсткий диск.

Для збільшення обсягу постійної пам'яті комп'ютера необхідно підключити додатковий жорсткий диск. Природно, це обладнання необхідно правильно вибрати і підключити.
Інструкція
1
Спочатку з'ясуйте тип жорстких дисків, які можуть бути підключені до материнської плати вашого комп'ютера. Для цього краще використовувати візуальний метод визначення роз'ємів. Відкрийте дах системного блоку і вивчіть його вміст.
2
Якщо до жорсткого диска підключено два невеликих шлейфу, значить вам потрібно новий вінчестер з SATA-роз'ємом. Якщо ж жорсткий диск підключений до материнської плати через широкий шлейф і невеликий чотирьохжильний кабель, то вам потрібен IDE-вінчестер.
3
Деякі материнські плати мають обома портами для підключення жорстких дисків. Звичайно через роз'єми IDE підключаються DVD-приводи. У цій ситуації ви можете використовувати обидва види вінчестерів. Придбайте відповідний вам жорсткий диск.
4
Підключіть куплене пристрій до вибраного шлейфу. Підключіть до нього провід живлення. Зверніть увагу на той факт, що якщо ви плануєте надалі використовувати цей жорсткий диск в якості системного, то не слід підключати його до одного шлейфу з DVD-приводом.
5
Увімкніть комп'ютер і затисніть клавішу Del. Це необхідно для входу в меню BIOS. Тепер перейдіть в меню Boot Device. Знайдіть пункт Boot Device Priority і відкрийте його. Переконайтеся в тому, що ваш основний жорсткий диск і раніше перший у списку. В іншому випадку, вкажіть жорсткий диск, з якого потрібно запускати Windows.
6
Тепер натисніть клавішу F10 або виберіть пункт Save & Exit і натисніть клавішу Enter. Дочекайтеся завершення завантаження операційної системи. Зачекайте, поки система визначить новий жорсткий диск і встановить для нього драйвери.
7
Якщо ви підключили абсолютно новий жорсткий диск, то відформатуйте його перед використанням. Натисніть клавіші «Пуск» і E для переходу в меню «Мій комп'ютер».
8
Оберіть новий жорсткий диск і клацніть по ньому правою кнопкою миші. Перейдіть до пункту «Форматувати». Вкажіть розмір кластера (за замовчуванням) і тип файлової системи диска. Приберіть прапорець з функції «Швидке (очищення змісту)» і натисніть кнопку «Почати». Дочекайтеся завершення форматування диска.