Як залишити одну ОС.

Деякі користувачі для здійснення своїх поставлених задач встановлюють декілька операційних систем на один комп'ютер. Але далеко не кожен може самостійно видалити непотрібну ОС з жорсткого диска.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager.
Інструкція
1
Якщо у вашого вінчестера чималий об'єм пам'яті і ви не економите кожен Гбайт вільного простору, то розумніше просто відключити на деякий час другу операційну систему. В Windows 7 це можна зробити наступним чином. Відкрийте меню «Пуск» і клацніть правою кнопкою миші по пункту «Комп'ютер». Перейдіть до його властивостей.
2
У вікні, виберіть пункт «Додаткові параметри системи». Тепер відкрийте вкладку «Додатково», що міститься в новому вікні. Знайдіть меню «Завантаження і відновлення» і натисніть кнопку «Параметри».
3
Виберіть операційну систему, завантажену за замовчуванням. Зніміть прапорець з пункту «Відображати список операційних систем». Тепер ваш комп'ютер завжди буде завантажувати обрану ОС.
4
Якщо ж вам потрібно повністю видалити одну з встановлених операційних систем, то відформатуйте системний (і завантажувальний) розділ.
5
Відкрийте меню «Комп'ютер» для переходу до списку існуючих розділів. Клікніть правою кнопкою миші по тому жорсткого диску або його розділу, на якому встановлена непотрібна операційна система. Виберіть пункт «Форматувати».
6
Вкажіть файлову систему і розмір кластера і натисніть кнопку «Почати». Дочекайтеся завершення процесу.
7
На жаль, даний метод підходить тільки для ОС Windows XP, тому що більш нові версії Windows автоматично створюють завантажувальний розділ на жорсткому диску. Для його видалення встановіть програму Partition Manager.
8
Запустіть програму. Знайдіть завантажувальний розділ непотрібної системи. Зазвичай він займає 100-200 Мбайт на жорсткому диску. Клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Видалити розділ». Введіть мітку тому для підтвердження команди та натисніть кнопку "Видалити".
9
Тепер натисніть кнопку «Застосувати намічені зміни». Після завершення видалення розділу перезавантажте комп'ютер.
На деякі комп'ютери користувачі найчастіше встановлюють більше однієї операційної системи , і робиться це з різних причин - сумісність з програмами, бажання порівняти системи між собою або будь-які інші варіанти. При цьому може виникнути необхідність у видаленні однієї з цих систем. Проте захист Windows не дає видаляти папки, які вона вважає пов'язаними з роботою системи , в тому числі і «чужі», що належать другій операційній системі.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи;
  • завантажувальний диск або USB-флешка, на якому є диспетчер файлів, що працює з дисками формату NTFS
Інструкція
1
Видаліть «зайву» версію системи з завантажувального меню. Для цього натисніть клавіші Win + R для виклику командного рядка, введіть в ній команду c:/boot.ini і натисніть «Enter».
2
З'явиться вікно програми «Блокнот» з завантаженим в нього файлом boot.ini в режимі редагування. Під написом «operating systems» розташовані рядки з доступними для завантаження операційними системами. Видаліть рядок з назвою зайвої версії. Закрийте файл, підтвердивши при цьому збереження змін.
3
В принципі, після цього дії друга система перестане з'являтися в списку вибору після включення комп'ютера, і залишиться тільки у вигляді папки на жорсткому диску Вашого комп'ютера. Якщо вас влаштовує такий стан, можете залишити все як є.
4
Якщо потрібно видалити папку з вже неактивній операційної системою, завантажити з диска або флешки, запустіть будь-якої диспетчер файлів і видаліть папку Windows вручну. При цьому не переплутайте і не видаліть ту версію операційної системи , яку потрібно залишити. Після цього вийміть завантажувальний носій з комп'ютера і перезавантажте його.