Як дізнатися, згоріла чи відеокарта. ноутбук згорів відеочіп.

Відкрите - пристрої, які служать для виведення на екран графічного зображення. Вони можуть бути платами розширення або інтегрованими в материнську плату. Карти розширення вставляються в слот на материнській платі, інтегровані виконується у вигляді окремого чіпа або як частина північного моста. Ці подробиці з життя відеокарт будуть потрібні вам, щоб знати, як діяти, якщо при включенні комп'ютера зображення на моніторі не відображається зовсім, або воно спотворене.
Інструкція
1
Після включення комп'ютера в нормальному режимі, якщо спікер підключений до материнської плати, лунає один короткий звуковий сигнал. У разі несправності будь-якого устаткування сигнал змінюється. Існують спеціальні таблиці сигналів BIOS, завдяки яким можна визначити неполадку відразу при початковій завантаженні комп'ютера. Більшість виробників материнських плат для позначення несправності відеокарти призначили один довгий і два коротких звукових сигнали. Отже, якщо після включення системного блоку ви чуєте один довгий і два коротких «Біпа», а на екрані монітора з'являється повідомлення "No video signal" або взагалі немає зображення, проблема в відеокарті.
2
Вимкніть системний блок від електромережі. Якщо ваша відеокарта виконана у вигляді плати розширення, відверніть стягують гвинти, якими вона кріпиться до корпусу. Відтягніть донизу пластмасові затискачі, фіксуючі карту в слоті, і витягніть її. Візьміть звичайний ластик і протріть контакти - можливо, проблема в тому, що вони окислилися. Шматок щільного паперу (не газетним) згорніть в тугий куточок і протріть контакти всередині слота.
3
Вставте відеокарту назад щільно, до клацання і включіть комп'ютер. Якщо нічого не змінилося, в тому ж порядку перевірте карту на завідомо справному комп'ютері. Якщо на іншому комп'ютері з'являється зображення, значить, проблема в слоті на вашій материнській платі.
4
Несправність відеокарти може проявлятися по-іншому: наприклад, на екрані з'являються смуги і точки (їх прийнято називати артефактами), кольору передаються некоректно. Вийміть карту із слота і уважно огляньте її з обох сторін. На карті не повинно бути вспухшіх і потекшую конденсаторів, підгоріло ділянок та механічних пошкоджень. Якщо видимих дефектів немає, можливо, причина неполадок - у перегріві карти. Можливо, всередині вашого системного блоку погано налагоджена вентиляція. Перевірте відеокарту на іншому комп'ютері.
Корисна порада
Якщо при завантаженні лунає один короткий сигнал, а зображення на моніторі немає, можливо, від зовнішнього роз'єму відійшов або несправний інтерфесний кабель.
Коли виходить з ладу відеокарта, комп'ютер перестає виводити зображення на монітор, ускладнюючи користувачеві можливість визначити точну причину несправності. Складно визначити, що вийшло з ладу - відеокарта, процесор або оперативна пам'ять. У такій ситуації можна оглянути відеокарту і скористатися, спеціально передбаченої на такий випадок, системою самодіагностики.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з відеокартою, хрестоподібна викрутка
Інструкція
1
Кожен сучасний персональний комп'ютер оснащений системою самодіагностики POST, яка автоматично запускається при кожному включенні комп'ютера. Зазвичай перевірка тривати кілька секунд. Наприкінці перевірки система самодіагностики виводить інформацію про конфігурацію устаткування і несправності, якщо вони присутні. Стан комп'ютера дублюється звуковим сигналом спеціально для тих випадків, коли через неполадки вивести повідомлення на екран монітора неможливо. Якщо комп'ютер повністю справний, система самодіагностики видасть один короткий звуковий сигнал, який ще називають - BEEP. Якщо в такому випадку у вас відсутній зображення на моніторі, то, швидше за все, проблема в з'єднанні проводів між монітором і відеокартою, можливо, не працює сам монітор або збиті якісь настройки в BIOS, але сама відеокарта не згоріла.
2
Якщо замість одного короткого звукового сигналу BEEP, ви чуєте низку коротких і довгих звукових сигналів, значить, система POST виявила якісь несправності. Звуковий сигнал, видаваний системою самодіагностики, є звуковим кодом, який складається з довгих і коротких звуків. Вам потрібно підрахувати, скільки і які сигнали видає система самодіагностики наприкінці перевірки. Після чого звірити цей код зі звуковими кодами помилок вашого виробника BIOS. Визначити виробника ви зможете в інструкції до вашої материнської плате.Для найбільш поширених виробників BIOS материнської плати коди несправності відеокарти такі: - Award BIOS - 1 довгий і 2 коротких сігнала.- AMI BIOS - 1 довгий і 2 коротких сигналу, 1 довгий і 3 коротких сигналу, 1 довгий і 8 коротких сигналів, а також 8 коротких сігналов.- Phoenix BIOS - система POST цього виробника використовує чергування коротких і довгих сигналів. Послідовність 3-3-4 означає помилку тестування відеопам'яті і може вказувати на несправність самої відеокарти.
3
Якщо ваш комп'ютер видає відповідний звуковий сигнал, значить причина відсутності зображення на екрані монітора в відеокарті. Щоб перевірити згоріла відеокарта або її несправність пов'язана з чимось іншим, її необхідно оглянути. Ця операція зазвичай вимагає розбирання комп'ютера і відеокарти, що призведе до втрати гарантії. Тому якщо ви виявили несправність за допомогою системи самодіагностики, зверніться в сервісний центр. Якщо ви не боїтеся втратити гарантію на комп'ютер або відеокарту , витягніть її з комп'ютера і зніміть радіатор охолодження. Уважно огляньте відеокарту на наявність пробоїв конденсаторів, темних згорілих ділянок, доріжок або елементів пристроїв. Їх наявність означає, що ваша відеокарта згоріла.