Як встановити добір для міжкімнатних дверей.

Стандартна ширина дверної коробки для міжкімнатних дверей - 7 см. Товщина стін не завжди збігається з товщиною дверної коробки. Зазор можна закрити монтажною піною, а потім поштукатурити. Але, щоб правильно і красиво встановити міжкімнатні двері, і зробити це зручно і швидко, варто скористатися добором.
Інструкція
1
Добори - це панелі, які розрізняються як за розміром, так і за виглядом, і матеріалу їх виготовлення. Вони підкладаються під дверну коробку і візуально збільшують її. Дверний добір може бути вертикальним або горизонтальним і повинен за кольором збігатися з відтінком основний двері. Добори виготовляються з дерева, ДВП, МДФ, шпони. Вони застосовуються зазвичай з одного боку дверей, але при значній товщині стін їх можна застосувати і з обох сторін.
2
Щоб прибити лиштва дверної коробки при установці міжкімнатних дверей треба, щоб коробка знаходилася в одній площині зі стіною. А якщо стіна товщі дверної коробки, то коробку необхідно наростити. Для цього й існують добори.
3
Виміряйте невідповідність товщини дверного отвору коробці і перенесіть розміри на вертикальну доборную планку. Відріжте необхідну смужку від добору. Перевірте правильність відрізу, важливо, щоб добір не виступав за площину стіни. Таких смуг повинно бути дві, ліворуч і праворуч.
4
При необхідності точно також виріжте і один горизонтальний добір. Встановіть два горизонтальних і один вертикальний добір буквою П поверх дверної коробки і зафіксуйте їх клинами, щоб не «гуляли» і не ворушилися.
5
Після надійної фіксації доборов в отворі, закладіть зазор між стінами і добором за допомогою монтажної піни. Перед використанням піни окропити зазор водою, щоб видалити пил і поліпшити зчеплення піни. Заповніть спочатку вертикальні, а потім горизонтальний зазори. Монтажна піна добре розширюється, тому не треба наносити її у великій кількості.
6
Після висихання піни прибийте лиштви поверх стіни і доборов.Еще одним способом установки доборов міжкімнатних дверей, є їх безпосереднє кріплення до дверної коробки саморізами на етапі складання. Після цього повна конструкція коробки з добором встановлюється в дверний проріз. Однак такий метод не дозволяє з великою точністю підігнати дверну коробку під товщину стіни, і при установці наличників можуть з'явитися щілини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kUWCo954zho
Зверніть увагу
Добори на міжкімнатні двері - це такий же важливий елемент в інтер'єрі, як і самі міжкімнатні двері. Добори додають закінченість композиції двері, будучи зробленим в колір дверної коробки, або ж, навпаки, є нестандартним дизайнерським ходом, відрізняючись від самої міжкімнатних дверей кольором, фактурою і матеріалом. Добори мають строго певну функціональність.
Корисна порада
Добори виготовляються 10 і 16 мм по товщині з деревини, ДСП і МДФ. Останні два обробляються шпоном - тим же, що і двері. Набувається добір там же де двері, дверні коробки, лиштви. Основа шпонованої міжкімнатних дверей набрана з деревини хвойних порід із застосуванням деталей з МДФ. Полотно дверей оклеивается натуральним шпоном цінних порід, тонується, покривається лаком. Для дверей з масиву застосовується добірна деревина хвойних і цінних порід.
Якщо ви бажаєте поміняти в своїй квартирі двері, то можете зіткнутися з проблемою типових дверних прорізів. Так от, розміри цього отвору можуть і не збігатися з розмірами стандартної дверної коробки. У такому випадку ви, звичайно, можете закрити утворюється зазор дверною коробкою і стінами за допомогою монтажної піни, а потім довго і наполегливо штукатурити укоси отвору. Але краще буде скористатися добором (розширниками), що збільшують розміри дверної коробки.
Інструкція
1
Що собою являють добори? Це панелі, які можуть мати товщину, що коливається між 5 і 400 мм (добори товщиною понад 400 мм робляться вже на замовлення). Добори бувають як горизонтальні, так і вертикальні. Колір їх, зрозуміло, потрібно вибирати ретельно, щоб невідповідність в очі не впадало. Зверніть свою увагу і на вибір матеріалів: ДВП (деревоволокнистих плит), МДФ (мелкодисперсная фракція), масив деревини хвойних порід. Покриття доборов виконується зі штучного або натурального шпону.
2
Встановлювати дверні добори досить просто. Якщо дверна коробка має спеціальні пази, беріть планку шириною 10 мм - якщо товщина буде більше, добір не влізе в паз. Якщо ж дверна коробка у вас беспазовим, добірні планки можна брати будь-якої ширини. Зазвичай вони кріпляться з однією з сторін двері, хоча бувають випадки, коли «нарощувати» дверну коробку доводиться з обох сторін.
3
Отже, встановлювати добірні планки ви можете або до початку установки двері, або вже після того, як вона буде змонтована. У першому випадку просто прикрутіть планки до зворотному боці коробки. А в другому випадку добірні панелі потрібно просвердлювати наскрізь і кріпити до дверної коробки саморізами. Якщо зробити це не дозволяє ширина отвору, спробуйте прибити рейку, щоб отримати відступ від краю дверної коробки. Правда в цьому випадку може з'явитися зазор. Хоча настільки дрібні недоліки ви потім можете без сліду приховати під шаром герметика або прикріпити молдинг.
4
Горизонтальні добори встановлюються слідом за вертикальними, якщо необхідно, звичайно. Після цього ви вже можете зайнятися лиштвами. Установка добірних планок може тривати в цілому кілька годин.
5
Якщо немає бажання купувати добори, можна їх зробити самостійно. Просто випиляєте планки необхідної ширини, після чого покрийте фарбою під колір дверей. Якщо стіни у вашій квартирі особливої рівністю не відрізняються, зробіть планки розширюються.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-KEsjWu-8gw
Корисна порада
Рекомендується встановлювати дверні коробки і добори при вже встановленому чистовому полі.