Як влаштувати квітник.

Щоб влаштувати квітник, важливо правильно вибрати місце. Більшість квітів люблять сонячні відкриті ділянки і абсолютно не переносять затінення. Ще один важливий аспект, на який слід звернути увагу - рівень залягання ґрунтових вод. Якщо вони знаходяться близько від поверхні ґрунту, квітник рекомендується підняти, щоб у рослин не загнивала коренева система.
Вам знадобиться
  • - грунт;
  • - добрива;
  • - посадковий матеріал;
  • - вода;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Розплануйте ділянку. Якщо грунтові води залягають досить високо - підійміть квітник за допомогою внесення дренажних матеріалів. Для цього перекопайте ділянку на глибину штиря лопати, зробіть дерев'яний бордюр, що підноситься над поверхнею на 20-30 см. Зніміть верхній родючий шар ґрунту, відкладіть в сторону, а на його місце насипте рослинний сміття. Годиться все - від тирси і стружки листяних дерев до скошеної трави і невеликих гілочок. Намагайтеся не закладати коріння багаторічних бур'янів - є ризик, що вони проростуть. Поверх цієї «подушки» насипте перегною або компостної землі, а потім - шар ґрунту, знятий раніше.
2
Вирішіть, які рослини будуть у вашому квітнику. Для більшості ґрунтів ландшафтні дизайнери рекомендують змішання багаторічних та однорічних квітів, які вибираються не тільки по колірній гамі і висоті, але і часу цвітіння. Золоте правило, яке не варто забувати: квітник повинен виглядати красиво протягом усього сезону. Якщо мова йде про середній смузі, то це означає, що рослини повинні вас радувати з травня по жовтень.
3
Вивчіть ботанічні характеристики тих квітів, які хочете посадити. Постарайтеся знайти в інтернеті їхні фотографії. В одній з програм, призначених для архітекторів, складіть план свого квітника і «засадити» його за допомогою цих зображень. Таким чином, ви зможете побачити, наскільки гармонійні будуть кольорові плями і чи варто один квітка висаджувати поруч з іншим.
4
Придбайте насіння, цибулини, кореневища або розсаду квітів. Більшість з них має сенс садити навесні, коли зійшов сніг і грунт ледь-ледь почала прогріватися. Зрозуміло, ніжною розсаді потрібен додатковий почвопокровний матеріал. Подальша агротехніка догляду за квітами полягає в своєчасній прополці, поливах і підгодівлі органічними і мінеральними добривами. Якщо все робити правильно, квітник буде радувати вас не один рік.