Як економити світло.

Існує думка, що економія - це крайній захід, необхідна тим, чиї доходи дуже маленькі. Але навіть багато забезпечені люди підраховують свої витрати і урізують ту їх частину, без якої цілком можна обійтися. Якщо ви вважаєте, що стали занадто багато платити за комунальні послуги, почніть економію з електроенергії.
Інструкція
1
Перше, що вам необхідно зробити - замінити звичайні лампочки розжарювання енергозберігаючими. Вони коштують дорожче, але разом з тим служать набагато довше звичайних, а енергії споживають в декілька разів менше. Можна використовувати і галогенові лампи, але в цьому випадку термін їх окупності збільшиться.
2
Зверніть увагу, в якому місці розташована ваша побутова техніка. Наприклад, якщо холодильник стоїть біля батареї або плити, то електрики він буде споживати більше. Те ж стосується і кондиціонера. Крім того, не рекомендується встановлювати в ньому температуру більше 22-24 градусів - це може позначитися негативно не тільки на вашому гаманці, а й на здоров'я.
3
Слідкуйте за тим, яку побутову техніку ви купуєте. Наприклад, модель побутової техніки одного виробника може споживати електрики на 100-150 Вт більше, ніж модель іншого. За прийнятою в Росії класифікації найбільш економними вважаються класи «А», «АА», «ААА». Інші класи енергозбереження менш ефективні і витрачають більше електроенергії.
4
Візьміть за правило вимикати прилади, якими довгий час не користуйтеся. Якщо готуєте щось на кухні - вимикайте телевізор, який розташований в кімнаті. Читаєте книгу - вимкніть центральне освітлення і включіть торшер. Обов'язково вимикайте оргтехніку - в режимі очікування принтери, сканери та факси споживають електроенергію. Не залишайте в розетках зарядні пристрої для стільникових телефонів або ноутбуків. Своєчасне вимкнення з розеток цих пристроїв дозволить заощадити до 15% електроенергії.
5
Використовуйте автоматичні джерела освітлення. До них відносяться датчики руху і звуку, які будуть вмикати і вимикати світло, коли це необхідно. Хорошим джерелом економії послужать і диммери - плавні регулятори освітлення, за допомогою яких можна створити необхідний у даний момент рівень освітлення.
6
Намагайтеся користуватися природним освітленням. Вдень - прозорі і напівпрозорі тюлеві фіранки, увечері - важкі нічні штори. Слідкуйте за тим, щоб вікна завжди були чисті, адже брудне скло затримує до 50% денного світла.