Як увійти в новий колектив.

Новий співробітник, влаштувавшись в компанію, відчуває певне почуття тривожності: чи впорається він з обов'язками, чи зможе порозумітися з начальством, чи вийде влитися в новий колектив. Щоб адаптація на робочому місці пройшла швидше, важливо показати свої професійні якості, скласти про себе позитивне враження і викликати довіру в оточуючих людей.
Інструкція
1
Вирушаючи в перший день на роботу, пам'ятайте - у кожної компанії свої порядки, цінності і традиції. Вам як новачкові необхідно їх дізнатися, запам'ятати і слідувати на практиці. Якщо на підприємстві існує дрес-код, не нехтуйте правилами і не приходьте на роботу в джинсах, адже першим, на що звернуть колеги увагу, буде ваш зовнішній вигляд.
2
Пам'ятайте про пунктуальність. Буде добре, якщо в перший робочий день ви прийдете на 10-15 хвилин раніше. Запізнення нікого не прикрашають, а для нового співробітника вони взагалі подвійно небезпечніше. На випробувальному терміні до вас будуть придивлятися особливо уважно, а всі промахи будуть неодмінно помічатися.
3
Придивляйтеся кілька днів до нового колективу, помічаючи всі нюанси. Подивіться, які якості є важливими для роботи в команді, як ваші колеги спілкуються з начальником і між собою.
4
У перший робочий день ви, швидше за все, будете знайомитися з великою кількістю людей. Приготуйте заздалегідь блокнот і записуйте ім'я, прізвище і посаду кожного співробітника, роблячи необхідні позначки. Намагайтеся робити записи непомітно, інакше співробітники можуть подумати, що ви збираєте особисту інформацію.
5
У колективі виберіть людину, яка користується симпатією і повагою колег. Якщо вам вдасться з ним зблизитися, адаптація пройде швидше, а ви завжди зможете отримати допомогу в складних ситуаціях.
6
Покажіть, що ви доброзичливий і комунікабельна людина. Частіше посміхайтеся, пропонуйте свою допомогу, але при цьому не нав'язуйте. Уникайте різких висловлювань і підвищених інтонацій. У перший час намагайтеся вести розмови, що стосуються тільки робочого процесу, а у всіх обговореннях займайте нейтральну позицію.
7
Якщо ви прийшли в компанію на керівну посаду, не спишіть роздавати накази і розпорядження. Вивчіть спочатку діючі правила і порядки і тільки коли займете міцну і впевнену позицію, вносите свої корективи.