Як полагодити картридж.

Картридж сучасного принтера є досить надійним пристроєм, при правильній експлуатації здатним справно працювати не один рік. Тим не менш, часом навіть новий картридж може вийти з ладу, ставлячи власника перед вибором - нести картридж в ремонтну майстерню або спробувати полагодити його самому.
Інструкція
1
У переважній більшості випадків працездатність картриджа можна відновити власними силами. Для початку розглянемо характерну проблему картриджів струменевих принтерів - засихання фарби в друкуючихголовках. Щоб розчинити її, налийте в блюдечко горілки або спирту і опустіть в них картриджі печатающими головками вниз і залиште на пару годин.
2
Тепер візьміть порожній шприц, відтягніть поршень. Вставте шприц в отвір для заливання фарби і різким рухом поршня очищення голівки. Заправте картриджі, встановіть їх в принтер, виберіть у налаштуваннях режим очищення. Проведіть її разів п'ять, спробуйте роздрукувати сторінку. У разі неполадок скиньте настройки принтера і спробуйте знову, при необхідності повторіть очищення.
3
Ремонт картриджів для лазерних принтерів трохи складніше. Перш за все, необхідно з'ясувати вид поломки. Якщо картридж працює, в ньому досить тонера, але при пресі з'являються плями або смуги, проблема, швидше за все, в світлочутливому барабані або ракелі - пластині з м'якої пластмаси, що знімає з фотобарабана надлишки тонера. Фотобарабан і ракель рекомендується міняти разом. У принтерах Samsung ракелі немає, проте в ньому зазвичай доводиться міняти дозуюче лезо. Такі деталі, як магнітний вал і вал первинного заряду виходять з ладу досить рідко.
4
При розбиранні картриджа дійте дуже акуратно. Запам'ятовуйте, а ще краще замальовувати місце розташування і взаємне розташування деталей - це дуже допоможе при складанні. Врахуйте, що фотобарабан боїться яскравого світла, тому не виймайте новий світлочутливий барабан із захисної упаковки завчасно. Ставте його в картридж швидко і при тьмяному освітленні. Звертайтеся з ним дуже дбайливо, щоб не подряпати.
5
Фотобарабан утримується з торців штифтами, їх треба буде витягти. Ракель зазвичай кріпиться гвинтами. Магнітний вал і вал первинного заряду знімаються простіше, їх досить акуратно підчепити за кінчик тонкої викруткою або шилом. Всі працездатні деталі обережно протріть м'якою фланеллю і встановіть на місце. Уникайте дотиків поверхонь фотобарабана і валів пальцями.
6
Невикористаний тонер можна зберегти, щоб пізніше знову засипати його в картридж. Обов'язково очистіть відсік для сміття. Весь знаходиться в ньому тонер слід викинути. Акуратно зберіть картридж, потім обережно покрутіть фотобарабан за шестірню - він повинен обертатися не надто легко, але вільно. Найкраще оціните його обертання перед розбиранням картриджа - тоді буде ясно, чи не помилилися ви в процесі складання.
7
Встановіть картридж в принтер і спробуйте роздрукувати пробний текст. Перші дві-три сторінки можуть йти з помарками, потім якість друку стає нормальним. Незважаючи на те, що картриджі різних моделей відрізняються один від одного, в цілому вони дуже схожі і до них застосовні одні й ті ж принципи відновлення.