Як побудувати басейн.

Ваша дача може стати воістину райським куточком, якщо там побудувати басейн. У спекотну погоду він просто незамінний, особливо якщо ви дуже зайняті на городі і у вас немає часу збігати на річку. Дуже добре, якщо на ділянці знаходиться надійний вододжерело. Найкращий варіант - уже готовий водопровід, але можна зробити і бак для дощової води. Басейн можна спорудити практично на будь-якому дачній ділянці. Розмір його залежить від площі території і бажання власника.
Вам знадобиться
 • - лопата;
 • - поліетиленова плівка;
 • - рівень;
 • - вимірювальні інструменти для земляних робіт;
 • - кілочки або відрізки труб;
 • - мотузка по периметру басейну;
 • - арматура;
 • - залізні кілки для кріплення арматури;
 • - бетон ;
 • - труба з вентилем;
 • - керамічна плитка або плитка зі штучного каменю;
 • - інструмент для зварювання поліетилену.
Інструкція
1
Для невеликого тимчасового басейну виберіть рівну ділянку. Зніміть верхній шар дерну. Викопайте котлован необхідного вам розміру. Щоб зробити басейн для дитини, достатньо буде котловану розмірами 2х2 м і такої глибини, щоб малюк міг вільно стояти і голова його при цьому перебувала б над рівнем води. Якщо дитина маленька, то вода повинна бути йому не вище, ніж по пояс.
2
Дуже добре, якщо грунт виявиться глинистим. Але в кожному разі вистелити дно поліетиленовою плівкою, призначеної для парника або теплиці. Якщо плівка недостатньо широка, зваріть її, щоб закрити всю площу басейну одним листом. По берегах краю плівки обкласти знятим при копанні котловану дерном і каменями.
3
З поліетиленового басейну не дуже зручно вилазити, бо мокрий поліетилен стає слизьким. Тому по периметру басейну вбийте кілочки або відрізки труб і натягніть між ними мотузку. Вона дозволить вам або дитині без проблем вибратися на берег. Наповніть басейн водопровідною водою через шланг або дощовою з бака-накопичувача. Такий басейн може служити 1 рік, оскільки після зими плівка стає крихкою. Її доведеться замінити.
4
Будівництво постійного басейну почніть з вибору місця. Не варто будувати його в низині. Це ускладнить догляд за ним. Виберіть піднесене місце. Краще, якщо там буде глинистий грунт. При риття котловану врахуйте, що дно басейну повинно мати ухил у бік одного з кутів, в якому монтується слив. Ухил може бути невеликим, але не менше 0,5 м від високого краю басейну. Це робиться для полегшення прибирання.
5
Трубу слива, обладнану вентилем, монтують до початку бетонування дна, одночасно з установкою арматури. Необхідно відразу передбачити можливість установки на зливному патрубку гумового шланга, оскільки воду, зливану з басейну, раціонально використовувати для поливу саду чи городу.
6
Покладіть на дно арматуру. Звичайно вона являє собою залізну решітку в 1 шар, яка додатково закріплюється вбитими в дно дротяними стрижнями довжиною 40 см. Бетонування дна можна поводити без опалубки. Стіни басейну можна викласти цеглою на цементному розчині або виготовити із залізобетону, попередньо зваривши каркас. В цьому випадку знадобиться опалубка.
7
По завершенні бетонних робіт і стяжки дна чашу басейну облицюйте плиткою з штучного каменю чи керамічної. Керамічна плитка повинна бути обов'язково для зовнішніх облицювальних робіт. Драбинки для спуску в басейн найкраще придбати алюмінієві або з нержавіючої сталі. Їх монтують одночасно з бетонуванням раковини всієї споруди. Занурені частини сходів необхідно заглибити в дно щоб уникнути травм. Зливний отвір постачите захисною решіткою. Вона запобігатиме потраплянню в слив випадкового сміття.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JuhAgoQ2F6o
Зверніть увагу
Не рекомендується використовувати воду з природних водойм. Вона потрапить в басейн разом з мешканцями, а вони не завжди корисні для здоров'я. Це особливо важливо пам'ятати, якщо в басейні буде купатися дитина. Не варто робити біля басейну високий зовнішній борт. Міцність конструкції буде максимальною, якщо її маса дорівнює масі вийнятого з котловану грунту. При облицювальних роботах простежте, щоб не виступали гострі кромки плитки. Вихідний отвір зливу повинно знаходитися нижче дна басейну, інакше вода по ньому не потече. У зимовий час воду з басейну необхідно злити. В іншому випадку лід може розірвати стінки.
Корисна порада
Якщо взяти поліетиленову плівку чорного кольору, то сонце буде добре прогрівати воду басейну. Якщо ж ви хочете, щоб вона була прохолодною, застосуєте білу плівку. Те ж саме стосується плитки. Трубу для заповнення басейну найкраще змонтувати зверху і забезпечити її додатковим вентилем в безпосередній близькості від басейну. Це полегшить прибирання, яку потрібно проводити регулярно.