Як прочитати ієрогліфи.

Мови з писемністю настільки відрізняються від звичних європейських мов, що навіть при наявності словників та інтернету прочитати і перевести якусь фразу або слово найчастіше представляється неможливим. Але необов'язково звертатися до перекладачів-сходознавцям, достатньо знати кілька досить простих правил читання і знаходження ієрогліфів в словнику.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - китайсько-російський словник;
  • - японсько-російський словник.
Інструкція
1
Розгляньте ієрогліф. Для вас це незнайомий символ, що здається дивною картинкою з рисками і карлючками. Завдання - дізнатися, як він читається і як перекладається. У першу чергу необхідно визначитися з мовою. Ієрогліфічне письмо існує в китайській і японській мові, а також присутній в тангутского писемності.
2
Визначте мову ієрогліфа. Ймовірність того, що вам дістався тангутський ієрогліф, дуже мала, тому варіантів всього два: китайський або японський. Тут все просто: японці запозичили кілька століть тому ієрогліфи з китайської мови, тому вони однакові. І навіть якщо врахувати той факт, що китайці, на відміну від японців, провели реформу писемності та спростили написання більшості ієрогліфів, знайти японські ієрогліфи можна в китайських словниках, досі призводять як традиційне, так і спрощене написання. В обох мовах один ієрогліф має значення і читання, не залежне від написання. Якщо вам необхідно читання японського ієрогліфа, потрібно звернутися до японських словників, відповідно читання цього ж ієрогліфа по-китайськи ви знайдете в китайському словнику. Значення їх у більшості випадків будуть збігатися.
3
Знайдіть китайсько-російський або японсько-російський онлайн-перекладач або словник. Якщо ваш ієрогліф існує не у вигляді картинки, наприклад, ви скопіювали його з китайського сайту, то перевести ієрогліф допоможе google-перекладач, а дізнатися його читання - будь онлайн-словник японської або китайської мови.
4
Пошукайте списки ієрогліфів, якщо у вас є тільки картинка з ієрогліфом (неважливо - на комп'ютері, на картині, на китайському чайнику, нарешті). Існують сайти, що пропонують списки найбільш поширених ієрогліфів. Це допоможе, якщо ваш ієрогліф має прості значення або побажання щастя, грошей, благополуччя, здоров'я - такі ієрогліфи часто друкуються на сувенірах, майках, наклейках.Найдіте словник з «ручним пошуком», наприклад www.cidian.ru, якщо ви не знайшли ієрогліф в списках. «Ручний пошук» передбачає, що у вікні ви малюєте цей ієрогліф (намагайтеся відтворити його якомога точніше), а спеціальна програма розпізнає його і виводить читання і переклад.
5
Визначте значення і читання ієрогліфа у звичайному паперовому словнику, якщо «ручний пошук» не допоміг. Щоб знайти ієрогліф в звичайному паперовому словнику, необхідно знати, на які частини або «ключі» розділяється ієрогліф, або скільки в ньому рис, або яка риса в ньому пишеться в першу або останню чергу. Наприклад, словник А.В. Котова має пошук по кількості рис і першим двом рисам, а великий китайсько-російський словник під редакцією Б.Г. Мудрова - за останніми рисам. Після того як ви знайшли за цими характеристиками ієрогліф у списку, перейдіть на вказану сторінку зі значенням і читанням ієрогліфа.
Зверніть увагу
Програмами для розпізнавання ієрогліфів необхідно чітке написання. Розбийте ієрогліф на риси і пишіть їх зверху вниз і зліва направо.
Корисна порада
Ієрогліф - це не буква, а слово, що має значення.