Як визначити вік морської свинки.

Вибирати морську свинку потрібно довго і прискіпливо. І справа тут навіть не в тому, що вона повинна вам сподобається і бути здоровою фізично. Оскільки тривалість життя цих звірків не дуже велика, найкраще купувати молодих свинок, щоб радість спілкування з ними могла тривати набагато довше. Але як же визначити, скільки тижнів, місяців або навіть років прожила морська свинка до того моменту, як ви заглянули в зоомагазин?
Вам знадобиться
  • ваги, уважність і зірке око
Інструкція
1
Найпростіше - запитати у продавця або заводчика. Зрозуміло, в цьому випадку можна сподіватися тільки лише на чесність людини і вірити в те, що він не намагається підсунути вас замість молоденького тваринного престарілого ветерана. Якщо продавець не може відповісти на ваше запитання або починає ухилятися - краще купите тварина в іншому місці. Від шахраїв або заводчиків, які не дуже точно самі представляють вік своїх тварин, краще триматися подалі.
2
Одним з найбільш точних показників віку морської свинки є її вага. Не соромтеся принести з собою ваги або попросити продавця при вас зважити свинку на магазинних вагах. Справа в тому, що з віку 3-4 тижнів (а саме з цього моменту ці тварини починають надходити в продаж) морська свинка, як би багато вона не їла, не може важити більше 400-500 гр. Тому, якщо продавець запевняє вас, що тварині всього чотири тижні від народження, а морскушечка витягнула на кілограм - вас обманюють. Повна статева зрілість у свинок настає у віці 15 місяців, максимальна вага самок в цей час 700-1000 гр., Самців - 1000-1800гр.
3
Буває й таке, що з віком морська свинка починає втрачати у вазі. Відбувається це вже ближче до старості, коли обмінні процеси йдуть повільніше і тварина починає вживати менше корму, відмовляючись від великих шматочків. Недобросовісний продавець може видати вам такого дідка за молоде тварина. Саме тому окрім ваги необхідно звертати увагу на вторинні ознаки молодості. У молодих свинок шерсть густіша, має характерний колір, не випадає і не тьмяніє. В морських свинок-пенсіонерів можуть бути проблеми з шкірою і кігтиками на задніх лапках. Зазвичай передні лапки тварини обробляють самі, а ось до задніх просто не можуть дотягнутися. Якщо тримати тварину вдома, кігтики йому необхідно обробляти спеціальними ножицями, але в магазині, зрозуміло, цим займатися нікому тому задник кігті у дорослої особини виглядають не дуже естетично.
Зверніть увагу
Не варто також купувати морську свинку, яка молодша чотирьох тижнів. Тритижневі тварини ще дуже уразливі і потребують особливого догляду, забезпечити який не кожен любитель тварин в стані. Найкраще купувати тварина віком від чотирьох тижнів і старше.
Корисна порада
Зверніть увагу на те, як веде себе морська свинка. Престарілі особини більш мляві і апатичні, менше їдять, більше сплять і виглядають сонними. Крім того, молоді свинки постійно стурбовані заграванням з самочками, а ось у ветеранів подібного завзяття не спостерігається.
При покупці тварини завжди хочеться бути впевненим у тому, що воно виявиться потрібного вам статі. Особливо це стосується тих людей, які планують отримати потомство. Пол морських свинок досить важко визначити в ранньому віці, з часом статева приналежність стає видна неозброєним поглядом. Купуючи морську свинку, не соромтеся оглянути її з усіх сторін, адже ви купуєте тварина, яке має бути здоровим і потрібного статі.
Інструкція
1
Візьміть акуратно свинку і покладіть її на долоню. Якщо свинка великих розмірів, то притримуйте її другою рукою за спинку.
2
Легко натисніть на низ живота (робити потрібно так, щоб тварині не було боляче) або посуньте шкірку тварини до грудної клітки. Якщо ви ненароком зробите тварині боляче, то подальше з'ясування статі буде неможливим, морська свинка почне нервувати.
3
При легкому натисканні на низ живота, у самців під шкіркою можна відчути джгутик, це і є статевий член. Під час натискання він може вийти назовні, але це не страшно.У дорослих самців все гранично ясно, добре проглядається мошонка, яка розташовується близько підстави хвоста. На вигляд являє собою невеликий мішечок округлої форми.
4
У самок ви побачите статевої орган нагадує букву Y, який має розширення в низу живота і звужується до основи хвоста.
5
Варто зауважити, що статеві органи самок завжди менше, ніж у самців.
Зверніть увагу
Щоб визначити стать, звірка треба перевернути на спину. Визначити стать дорослого тваринного набагато легше, так як статевий член самця вже добре розвинений. У свинок не можна визначити стать по наявності або відсутності сосків, так як вони є і у самок, і у самців.
Корисна порада
Зовнішні полoвие ознаки у морських свинок виражені слабо, і визначити стать молодих свінoк для недосвідченого любителя досить проблематично. У самців морської свинки воно більше, помітніше. Визначення статі морської свинки можливо і більш радикальним, соoтветственно, і більш надійним способом: поверніть тварину черевцем вгору і обережно натисніть на нижню частину живота поблізoсті від зовнішніх статевих органів.