Як в'язати хутро спицями.

Одяг з в'язаного хутра набуває все більшої популярності. Шикарні теплі і пухнасті шапки, шарфи, накидки і верхні вироби, - все це можна виконати своїми руками з натуральних і штучних хутряних залишків. Зазвичай рукодільниці набувають сировину в ательє або у знайомих кушнірів. В'язання з хутра - надзвичайно копітка заняття, але результат вас порадує. Речі виходять сучасні та елегантні, при цьому їх власникам вдається заощадити на матеріалі.
Вам знадобиться
 • - шматки хутра;
 • - кушнірський або канцелярський ніж;
 • - лінійка;
 • - клей для шкіри;
 • - бобина;
 • - щітка з м'яким ворсом і вода;
 • - дриль (за бажанням);
 • - нитка бавовняна;
 • - вовняна пряжа;
 • - спиці №№ 3-4;
 • - підкладкова тканина, папір, олівець і ножиці для викрійки.
Інструкція
1
Ретельно продумайте вид майбутнього виробу, виходячи з якості та кількості зібраного матеріалу. Для в'язання вам знадобиться хутро з м'якою міздрею (шкіряної изнанкой). Досвідчені майстрині рекомендують норку, тхора, лисицю, кролика; для цієї роботи також використовується м'який штучне хутро.
2
Відсортуйте шматки по квітам (якщо палітра різноманітна); найакуратніші і пухнасті частини залиште для «особи» речі, відбраковані відкладіть - їх можна буде використовувати під подгибку або в інших малопомітних місцях роботи.
3
Підготуйте хутро для в'язання. Для цього його потрібно розрізати на тонкі однакові смужки (приблизно від 0,3-05 см завтовшки) спеціальним ножем для кушнірських робіт або дуже гострим канцелярським. Деякі роблять зигзагоподібні розрізи - в цьому випадку відрізки виходять більш довгими, а за рахунок різного напряму ворсу готовий хутровий виріб виходить особливо пухнастим.
4
Виготовте хутряну «нитка». Склейте обрізки виворіт до вивороту клеєм для шкіри або зшийте їх між собою, використовуючи нитку точно в тон міздрі. Можна попередньо скрутити хутро: злегка змочіть мездру чистою водою за допомогою щітки з м'яким ворсом, потім спиралеобразно накручуйте кожну смужку на свердло дрилі і прокручивайте інструмент на малих обертах. Готову стрічку накрутите на бобіну.
5
В'язати хутро рекомендується на прямих або кругових спицях середньої товщини (№№3-4) шерстяною пряжею в тон ворсу. Оптимальним візерунком при роботі з цим матеріалом вважається суцільна лицьова гладь (при в'язанні прямими і зворотними рядами: в особових рядах - тільки лицьові петлі, в виворітних - виворітні; при круговому в'язанні: у всіх рядах виконуються тільки лицьові петлі). Допустима також платочная в'язка (у всіх рядах - лицьові петлі), однак таке полотно вийде більш товстим.
6
Зв'яжіть перший ряд цілком з вовняної нитки. З наступного ряду починайте вводити хутро: одна петля пров'язується тільки з пряжі, друга - з загарбання робочої нитки спільно з хутряною смугою. Міздря (якщо нитка не кручена) завжди повинна знаходитися з вивороту роботи! Після виконання кожного ряду акуратно розправляйте хутряні ворсинки, випускаючи їх на лицьову сторону.
7
Якщо готовий наряд вимагає підкладки, виконайте її з щільної, але м'якої тканини і пришити до вивороту вручну потайним швом.
Зверніть увагу
При зшиванні хутряної стрічки уважно стежте за тим, щоб зростання ворсу на кожному її відрізку був однаковим!