Як зберегти психологічне здоров'я дитини.

Проблема збереження психологічного здоров'я дитини все частіше хвилює сучасних батьків. Середа, в якій мешкають діти, несприятливо позначається на психіці дітей, а рівень стомлюваності зростає з кожним днем.
Інструкція
1
Розмовляйте з дитиною на всі хвилюючі його теми. Розпитуйте постійно про всіх явищах, які відбуваються в дитячому садку, в школі. Слідкуйте за його активністю і емоційним станом, ні в якому разі не допускайте перевтоми. Не будьте байдужі до проблем дитини. Дізнавайтеся якомога більше про особистості дитини у шкільних психологів, які регулярно стежать за розвитком дітей.
2
Чи не ставте перед дитиною умов, неможливих для виконання. Не змушуйте вчитися краще всіх, не кожна дитина має здібності до відмінного сприйняттю з усіх предметів. Участь в проведенні свят, змагань повинно бути добровільним, за бажанням самого малюка.
3
Переглядаючи шкільні зошити і щоденник, не висловлюється різко, критикуйте, але в міру. Краще зверніться за допомогою до репетиторів і шкільним вчителям. Дитина повинна довіряти вам, а не боятися розповідати про найменші своїх невдачах у відносинах з однолітками і викладачами. Активно беріть участь в вирішенні будь-яких конфліктів, щоб ваша дитина не відчував себе самотньо в цьому величезному світі.
4
Контролюйте зайнятість дитини після уроків. Відвідування великої кількості гуртків і секцій не завжди позначається позитивно на психологічному стані дитини.
5
Слідкуйте за тим, що доставляє радість дитині, а що викликає негативні емоції. Налагодьте хороші взаємини в родині, не допускайте сварок і скандалів на очах дитини. Будьте доброзичливі. Керуйте своїми емоціями, зберігайте рівновагу, т.к. психологічне здоров'я залежить від відносин між батьками.
6
Скоротіть тривалість перегляду телевізійних передач, якщо ви стали помічати поганий сон, сильну втому дитини. Створіть комфортне середовище для життя, щоб не спотворювати емоційний розвиток.