Як підібрати портьєри.

Портьєри завжди несли на собі не тільки утилітарні функції, але і були справжньою окрасою будь-якого інтер'єру. Правильний вибір портьєр дуже важливий. Їх колір, форма і фактура повинні відповідати і вибраному дизайну і, при необхідності, захищати від сонця і нескромного погляду.
Інструкція
1
Першим ключовим моментом, з яким необхідно визначитися, вибираючи портьєри, є оцінка стилістичного рішення самого приміщення. Тому уважно огляньте обробку стін і виконання стель. Важливі колір і форма меблів. Продумайте як люстра та інші дрібні аксесуари поєднуватимуться з майбутніми портьєрами.
2
Самим ретельно підберіть забарвлення, при цьому пам'ятайте: для довгих вузьких прямокутних кімнат, кращим варіантом будуть контрастні тканини, що мають малюнок з поперечних смуг, таким чином, візуально розширюється простір кімнати. Для кімнат з низькими стелями підійдуть контрастні портьєри з вертикальними смугами, в даному випадку ваша кімната буде здаватися «вище».
3
Звичайно ж, важливим фактором є підбір кольору портьєр. Підбирайте портьєри таким чином, щоб вони не тільки прикрашали вікна, але ще й відповідали головному принципу обробки будь-якого приміщення - комфорт і затишок.
4
При підборі пам'ятайте: блакитним, сірим і фіолетовим тонам притаманне відчуття прохолоди, а ось бежевим, жовтим, червоним і теракотовим - тепла і сонця. Яскраві кольори портьєр, та й гардин теж, спочатку привертають увагу, однак після закінчення короткого періоду часу можуть набриднути.
5
На наступному етапі необхідно правильно підібрати форму портьєр. У приміщеннях з високими стелями і великими вікнами повісьте довгі портьєри зі складками. Вони будуть виглядати дуже вишукано, якщо в 2,5-3 рази будуть перевищувати довжину карниза.
6
Для приміщень з низькими стелями, виберіть прості рівні портьєри, а пишні драпірування, а також ламбрекени (декоративні елементи з тканини, які закривають карниз) взагалі виключіть. А ось вітальня, що має англійську стилістику, якраз передбачає класичні форми штор з фестонами, ламбрекенами, і плавно спадають складками.
7
Для приміщень в східному стилі, підберіть комбіновані портьєри з парчі та повітряної огранзи. Для кімнати, оформленої в класичному варіанті, кращою прикрасою будуть служити м'які оксамитові портьєри. Кабінет припускає строгість і елегантність, а дитяча кімната вимагає яскравих і веселих барв.
Корисна порада
1. Для спальні розташованої зі східного боку для портьєр краще використовувати щільні тканини, які не пропустять утором сонячне світло. Доповніть їх другими шторами з органзи або тюля.2. Вибираючи тканину для портьєр, обов'язково поцікавтеся, як за нею доглядати - чи можна її прати, або вона підлягає хімічній чистці. 3. Дизайнери рекомендують для кожного приміщення мати як мінімум два комплекти штор, які замінюються в залежності від пори року. Влітку краще використовувати світлі легкі тканини, а для зими більш важкі темних відтінків.