Як запаяти нержавійку.

Вироби з нержавіючої сталі важче піддаються процесу пайки, ніж, наприклад, мідь. Щоб домогтися бажаного результату, необхідно знати кілька особливостей подібної роботи.
Інструкція
1
Для пайки нержавійки візьміть звичайний паяльник потужністю 100 Вт або більше. Також вам знадобиться спеціальна речовина, зване флюсом. Воно потрібне для очищення спаюється поверхонь, позбавлення від окислів, поліпшення розтікання припою і захисту місця спайки від окислення. При пайку нержавійки як флюс використовують так звану паяльну кислоту - хлористий цинк. Її можна купити в магазині будівельних матеріалів або зробити самостійно, кинувши в розчин соляної кислоти шматочки цинку, наприклад, з батарейок. Також можна взяти ортофосфорну кислоту. Паяти краще за допомогою алюмінієвого припою або чистого олова.
2
Підготуйте спаюється поверхні, очистіть їх від забруднень за допомогою напилка або наждачного паперу. Підготуйте робоче місце, пам'ятайте про правила протипожежної безпеки. При роботі з паяльником під рукою не повинно випадково опинитися легкозаймистих матеріалів.
3
Нанесіть кислоту і облуди місце спайки. Це не завжди виходить легко, іноді метал катається по поверхні і не бажає рівномірно розтікатися. У цьому випадку на гарячу поверхню знову нанесіть ще один шар кислоти і облуди повторно. Якщо в місці спайки з'являється оксидна плівка сірого кольору, її можна видалити жорсткою щіточкою і відразу ж нанести кислоту.
4
Коли деталі облужени, спаяти їх звичайним способом. Якщо деталь занадто масивна, прогріти її цілком буде складно. У цьому випадку деталь потрібно прогріти до розтікання припою і заливання його в місце спайки. Припій потече туди, де температура більше, тому гріти потрібно саме те місце, куди він повинен затекти. Після пайки зафіксуйте деталі дротом на деякий час.
5
В якості припою можна також використовувати сплав ПОС50Кд18. Він містить 18% кадмію, 50% олова і 32% свинцю. Таким припоєм також зручно паяти мікросхеми, щоб вони не перегрівалися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=exVjGP-Nqls