Як пити вітаміни.

Самі по собі вітаміни, всупереч поширеній думці, не є для людини джерелом енергії. Але вони грають дуже важливу роль - беруть участь у регуляції обміну речовин. Нестача вітамінів послаблює імунну систему організму, порушує внутрішню гармонійне середовище, знижує опірність вірусам та інфекціям. Природа дала людині можливість синтезувати всередині себе тільки один вітамін - К. Всі інші повинні надходити ззовні, перш за все з їжею. Сучасна медицина також схвалює прийом вітамінних комплексів, виготовлених промисловим способом.
Інструкція
1
Здайте аналіз крові на вітаміни. Для цього вам потрібно звернутися до терапевта і отримати направлення в лабораторію. Результат аналізу покаже недолік тих чи інших вітамінів і мінералів у вашому організмі. Метод їх відновлення вибере лікар. Він розрахує необхідну добову норму в залежності від вашого статі, віку і відсотка браку вітаміну, порекомендує правильне поєднання дієти і прийому таблеток. Він же визначить тривалість курсу лікування.
2
Приймайте вітамінні комплекси в цілях профілактики 1-2 рази на рік. Найбільше організм потребує вітамінної підтримки навесні і восени. У міжсезоння пити вітаміни потрібно навіть абсолютно здоровим людям протягом 1-2 місяців.
3
Уважно стежте за дозуванням вітамінів. Перевищувати добову норму лікарі не рекомендують. Препарати, повністю покривають потребу організму в будь-якому вітаміні або навіть перевищують її, відносяться до лікарських. Їх використовують, щоб екстрено відновити внутрішній баланс корисних речовин. Для профілактики авітамінозу достатньо звичайного вітамінно-мінерального комплексу.
4
Вибирайте натуральні вітаміни. Більшість вітамінних комплексів відносяться до категорії біологічно активних добавок (БАД). Їх не перевіряють на відповідність параметрам, заявленим виробником. Віддавайте перевагу препаратам, виготовленим відомими фірмами, давно присутніми на ринку ліків.
5
Приймайте вітаміни вранці, якщо іншого порядку прийому не призначив лікар і не передбачено в інструкції до препарату. Протягом усього профілактичного курсу пийте вітаміни приблизно в один і той же час. Регулярність прийому дасть можливість організму повністю засвоїти надійшло кількість корисних речовин і приготуватися до нової порції.
6
Не можна вживати вітаміни до їжі, тим більше замість неї. Запивайте таблетки і капсули водою. Інші напої (кава, чай, молоко, соки) ускладнюють засвоєння організмом корисних речовин. Намагайтеся проковтнути таблетку або капсулу цілком, щоб максимальна кількість корисних речовин потрапила всередину організму, не руйнуючи в роті.
7
Запитайте у лікаря з приводу поєднання вітамінів з тими лікарськими засобами, які ви приймаєте в даний момент або постійно. Вітамінні комплекси не рекомендується приймати під час лікування антибіотиками, вони більше підходять для відновного періоду.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F2rAFAdLqgw
Зверніть увагу
Деякі компоненти вітамінно-мінеральних комплексів можуть викликати алергічну реакцію.
Корисна порада
Дітям і вагітним жінкам потрібно вживати вітаміни, призначені спеціально для них.
Вітамін А - ретинол. Він незамінний для нормального функціонування імунної системи, зору, для хорошого стану волосся, кісток, зубів і шкіри. Це найперший з відкритих вітамінів, завдяки чому він і отримав своє позначення. Вітамін Е - суміш чотирьох токоферолів і супутніх їм токотрієноли, є сильним антіоксіантом. Благотворно впливає на кровотворення, перешкоджає утворенню тромбів в судинах. Відповідає за нормальне функціонування репродуктивної системи.
Інструкція
1
Вводите в своїй раціон більше продуктів, багатих на вітаміни А і Е. При цьому треба запам'ятати, що вітамін А також утворюється в організмі з каротину, який удосталь міститься в багатьох овочах і фруктах, насамперед, моркві, гарбузі, солодкому перці, капусті брокколі. Однак для цього необхідна присутність жирів, тому подавайте ці овочі до столу, заправлені олією, сметаною і т.п.
2
Можете приймати синтетичні вітаміни А і Е. Вони випускаються у вигляді таблеток, драже, капсул. Ознайомтеся з анотацією або проконсультуйтеся з лікарем. Уточніть, яка щоденна профілактична доза кожного з цих вітамінів. Зазвичай вона становить 1,5 міліграма для вітаміну А і 10 міліграм для вітаміну Е. Якщо ж вам необхідно приймати велику дозу, лікар на це вкаже. Зверніть увагу, що при споживанні вищевказаних продуктів, слід підкоригувати дозу синтетичних вітамінів.
3
Зверніть особливу увагу на те, що вітамін А, на відміну від вітаміну Е, має здатність накопичуватися в тканинах організму. Тому без призначення лікаря не перевищуйте його добову дозу - це небезпечно.
4
Пам'ятайте також, що термічна обробка продуктів помітно знижує вміст вітамінів. Тому намагайтеся або споживати ці продукти в сирому вигляді або зведіть час теплової обробки до мінімуму.
5
Вагітним жінкам в перші три місяці не слід приймати синтетичні вітаміни А і Е. Необхідно обмежитися тією кількістю вітамінів, які надходять з натуральною їжею. І в наступні місяці вагітності стежте, щоб загальна кількість прийнятого вітаміну А не перевищувало рекомендовану добову дозу для жінок. У виняткових випадках строго за призначенням лікаря її можна підвищити до 10000 МО (міжнародних одиниць) на добу.