Як поставити шатуни. заміна шатунів ford focus 2 інструкція.

Ремонт автомобільного двигуна краще всього довірити професіоналам. Це позбавить від багатьох турбот, в теж час дозволить заощадити фінансові кошти і час. Однак бувають моменти, коли ремонт слід провести самостійно. У цьому випадку головне - не порушувати порядок проведення роботи.
Вам знадобиться
  • комплект болтів, вкладиші, мастило, динамометрический ключ.
Інструкція
1
Придбайте перед заміною шатунів необхідний комплект болтів, за допомогою яких кріпляться кришки шатунів. Це слід зробити обов'язково, так як вони витягуються після першої затяжки і стають непридатними.
2
Очистіть перед самою установкою шатунів стінки циліндрів щоб уникнути пошкодження верхнього шару покриття. Поршні також слід очистити від нагару. І ще один момент, на який слід звернути увагу: зазвичай шатуни вимагають заміни у виняткових випадках тільки при заклинювання двигуна. Якщо у вас не такий випадок, то краще все залишити на своїх місцях.
3
Зніміть головку двигуна, а також масляний піддон, маслозаборную трубку і відбивач. Це необхідно, щоб отримати доступ безпосередньо до колінчастого валу і кришок шатунів.
4
Нанесіть перед зняттям шатунів мітки на кришках кожного шатуна, щоб потім кожна деталь була на своєму рідному місці. Потім зніміть кришку з шатуна, видаліть старі вкладиші і, при необхідності поставте нові, знову ж таки не забувши про те, щоб поверхня деталей була бездоганно чистою. При установці на шатуни нових вкладишів обов'язково перевірте, щоб між шатуном і вкладишем не було зазору, тобто щоб вкладиш сидів у шатуне щільно. Вдаватися до допомоги молотка або інших інструментів при установці вкладиша підшипника в шатун вкрай не рекомендується, щоб не подряпати поверхню вкладишів і шатунів. При виникненні подряпин на шатунах або вкладишах деталь краще відразу замінити новою, так як подряпини можуть призвести до передчасного зносу, а надалі - до заклинювання двигуна.
5
Встановіть спочатку поршні 1-го і 4-го циліндрів в НМТ (нижню мертву точку) і проведіть заміну шатунів. Потім проверніть колінчастий вал, щоб у нижній мертвій точці виявилися 2-й і 3-й поршні і замініть шатуни в другому і третьому циліндрах.
6
Встановіть шатун на колінчастий вал двигуна і поставте кришку шатуна, потім затягніть болти кріплення шатуна суворо динамометричним ключем. Якщо затягувати звичайним ключем, то можна зірвати болти. Проводити заміну шатунів необхідно в тій же послідовності. Спочатку ставте шатун в перший циліндр, потім шатун разом з поршнем ставте в четвертий циліндр і другий і третій відповідно - все за аналогічною схемою.
7
Поставте на місце відбивач, маслозаборную трубку і масляний піддон після установки в блок циліндрів шатунів з поршнями. Потім встановіть головку двигуна.