Як розібрати енергозберігаючу лампу.

Якщо енергозберігаюча лампа перестала горіти, це не завжди означає, що її пора викидати в сміття. На відміну від звичайної лампи розжарювання, її можна спробувати полагодити. Але для цього доведеться спочатку її розібрати.
Інструкція
1
Основних причин поломки ламп дві: згоряння електронної схеми і перегорання спіралі розжарення. Щоб виправити обидві ці неприємності, потрібно спочатку відкрити корпус лампи. Візьміть лампочку, піддіньте її кришку за допомогою викрутки в спеціальних місцях, зазначених стрілками. Засувки відкриються, і можна приступати до ремонту.
2
Однак якщо лампа використовується давно, розібрати її буде аж ніяк не просто. З часом пластмаса висихає, втрачає леткі речовини і твердне, тому відкрити засувки легко вам не вдасться. Спробуйте, за порадою одного з майстрів, використовувати дискову фрезу маленького розміру. Її можна зробити своїми руками з дільниці пиляльного полотна або купити вже готову.
3
Щоб приступити до розбору лампи, для початку виміряйте за допомогою штангенциркуля діаметр її корпусу.
4
Потім встановіть шпильку зі фрезою в патрон звичайного свердлильного верстата, так, щоб фреза височіла над поверхнею станини на відстані в два рази меншому, ніж діаметр корпусу енергозберігаючої лампи.
5
Увімкніть верстат і обережно притисніть корпус лампи до фрези таким чином, щоб вийшов порівняно невеликий надріз на зовнішній частині корпусу.
6
Такі надрізи зробіть приблизно через кожні півтора сантиметра по всьому корпусу лампи.
7
Візьміть тоненьку викрутку і акуратно звільніть засувки корпусу. Дбайливо застроміть викрутку в отримані прорізи і підніміть вийшли «пелюстки».
8
Піднявши кожен «пелюстка», візьміть викрутку трохи більшого діаметру і з допомогою невеликих зусиль відкрийте корпус лампи. Лампа відкрита, причому після завершення ремонту її без зусиль можна зібрати назад, закріпивши з'єднання будь-яким клеєм для пластмаси або силіконовим герметиком. У цьому випадку з'єднання буде міцним, навіть якщо корпус був досить сильно пошкоджений при розбиранні.
Сучасні лампи, зберігаючі електроенергію, після перегоряння стають видом побутових відходів з підвищеним класом небезпеки. Саме тому їх потрібно правильно утилізувати. Для утилізації в усіх містах та інших житлових точках країни передбачені спеціальні пункти прийому перегорілих енергозберігаючих лампочок.
Інструкція
1
Лампи містять у своєму внутрішньому устрої до 5 мг парів ртуті. Якщо лампочка випадково розіб'ється в квартирі, в сміттєвому відрі або на загальній смітнику, це подіє отравляюще на мешканців будинку, на стан живої природи. Саме тому спочатку було рекомендовано з випуском подібних ламп здавати їх після відпрацювання в пункти для подальшої промислової утилізації.
2
Щоб утилізувати правильно енергозберігаючу лампочку упакуйте її після того, як вона перегорить в її ж упаковку або іншу картонну, де вона не розіб'ється. Можна загорнути кілька перегорілих ламп в папір і укласти в одну коробку. Тепер потрібно знайти пункти прийому таких ламп у вашому місті.
3
Не всі пункти приймають відпрацьовані лампочки у фізичних осіб. Деякі існують спеціально для прийняття великих партій непрацюючих ламп від великих підприємств.
4
У всіх містах прийом люмінесцентних ламп здійснюється в районних ДЕЗах і РЕУ. Для них на території таких підприємств встановлюються спеціальні контейнери з підписом. Якщо ви не знайшли контейнера - поцікавтеся у адміністрації підприємства, як ви можете утилізувати лампу. Екологічні служби очищення міста також зобов'язані приймати в утилізацію не тільки ртутні лампочки, але і відслужили ртутні термометри, одноразові батарейки.
5
Проблема здачі та прийому енергозберігаючих ламп та інших приладів, що містять ртуть, встала настільки серйозно, що в деяких містах Росії районні прокуратури міст звернулися до судів з проханням організувати силами ТСЖ пункти збору такої сировини. В свою чергу судові інстанції постановили ТСЖ встановити контейнери і пункти прийому відпрацьованих ламп. Тому ви можете поставити резонне питання в своєму ТСЖ, куди ви можете здавати відслужили в побуті лампи.