Як стерилізувати банки в мікрохвильовці. можна банки стерилізувати в мікрохвильовці.

Стерилізація посуду для заготовок дуже серйозний етап консервування. Від нього залежить результат копіткої праці пов'язаного з вирощуванням і збереженням урожаю. Порівняно недавно з'явилися дані по стерилізації посуду в мікрохвильовій печі. Це нововведення значно спростило процес консервування та сильно заощадило час.
Вам знадобиться
 • - Банки;
 • - мікрохвильова піч;
 • - вода.
Інструкція
1
Вимийте ретельно банки з содою, перевірте цілісність горловин. Поставте їх у мікрохвильову піч, попередньо налив в кожну по 30-40 мл води. Залежно від розмірів мікрохвильовій печі можна одночасно простерилізувати 3-5 банок об'ємом 600-800 мл. Якщо потрібно стерилізувати банку об'ємом три літри, то покладіть її на бік, також попередньо налив в неї воду.
2
Закрийте мікрохвильову піч, виставите потужність 700 - 800 Ватт, включите приблизно на 2-3 хв. Вода в банках закипає, виділиться пар, який стерилізує поверхні. Крім того хвилі діють напряму на мікроорганізми, нагріваючи в них рідина, сприяють розриву оболонок і подальшої їх гібелі.Кришкі стерилізувати в мікрохвильовій печі не можна. Прокип'ятіть в каструлі протягом 15 хв.
3
Можна також стерилізувати банки відразу з заготовками на зиму. Для цього закладіть в чисті банки овочі або фрукти, залийте кілька ложок води і поставте (без кришок) в мікрохвильову піч на 5 хв. Вода на дні буде кипіти, випаруються і стерилізувати поверхню тари і заготовляється продуктів. Потім банки витягнете, налийте до плічок киплячу заливку і закрийте стерильними кришками. Салати, компоти та варення можна стерилізувати безпосередньо в банках. Для цього заповніть їх до верху. Поставте в мікрохвильову піч без кришок на 1-2 хв, виставивши потужність 800 ват. Як тільки вміст банки закипить, витягніть і закупорте кришкою.
Зверніть увагу
Намагайтеся заливати в банки для стерилізації в мікрохвильовій печі чисту, фільтровану воду, щоб при її википанні на стінках не залишалося вапняного нальоту.
Корисна порада
Переваги даного методу у швидкості стерілізаціі.Не ставте в мікрохвильовку порожні банки, можна зіпсувати магнетрон.
Консервація продуктів - це надійний спосіб зберегти продукти довгий час в якісному вигляді. При консервації продукти піддаються обробці, яка виключає розвиток життєдіяльності різних мікроорганізмів і спор. Важливим моментом у цьому процесі є правильна стерилізація банок.
Вам знадобиться
 • - банки для стерилізації;
 • - велика каструля;
 • - спеціальна кришка;
 • - захоплення для гарячих банок;
 • - соковарка;
 • - мікрохвильова піч;
 • - духовка;
 • - вода;
 • - харчова сода або гірчичний порошок.
Інструкція
1
Добре вимийте банки перед стерилізацією. Застосовуйте для миття харчову соду або гірчичний порошок. Пропарте банки над окропом. Для цього в каструлю налийте води до половини об'єму і доведіть її до кипіння. Поверх каструлі встановіть спеціальну кришку для стерилізації. Встановіть на кришку банку, помістивши її горлечко в проріз, стерилізують впродовж 15 хвилин.
2
Маленькі банки стерилізують у великій каструлі, методом кип'ятіння. У велику каструлю встановіть банки невеликого обсягу, заповніть її водою, щоб банки були покриті на 2-3 сантиметри вище горлечка і поставте на вогонь. Стерилізують банки протягом 20 хвилин, після початку кипіння води. Дотримуючись обережності, вийміть банки за допомогою спеціального захоплення.
3
Прожарте банки в гарячій духовці. Цим способом зручно користуватися, якщо вам потрібно відразу декілька стерильних банок великого обсягу. Банки встановіть в холодну духовку горлечком вниз. Увімкніть духовку на максимум, через 5 хвилин зменшіть вогонь наполовину. Через 15-20 хвилин вимкніть духовку. Банки після такої стерилізації використовуйте тільки після часткового охолодження, інакше вони можуть лопнути.
4
Використовуйте для стерилізації соковарку. У стандартну каструлю може поміститися 5-6 дрібних банок об'ємом від 0,5 до 1 літра. Приберіть середню частину соковарки, яка знаходиться між піддоном і гратами для ягід. Наповніть ємність для води на 2/3 об'єму і поставте її на вогонь. Після закипання, встановіть решітку з банками і закрийте кришкою. Час стерилізації від 15 хвилин. Банки можна діставати по одній, поки інші продовжують стерилизоваться.
5
Стерилізуйте банки невеликого обсягу в мікрохвильовій печі. Налийте в чисті банки по 50 г води, поставте їх на піддон мікрохвильовки. Встановіть максимальну потужність. Після того як вода в банках закипить, почекайте 3 хвилини і вимкніть піч. Вийміть банки, вилийте воду і відразу використовуйте для наповнення продуктами консервації.