Як зробити бумеранг.

Історія деяких винаходів налічує вже тисячі років, але вони досі не перестають дивувати нас своїми характеристиками. Наприклад, бумеранг - стародавнє бойове і мисливська зброя народів Азії та Австралії.

Зробити бумеранг можна самостійно. Якщо ви володієте столярними навичками, то цілком впораєтеся з поставленим завданням. Для цього вам буде потрібно аркуш тонкого картону 50х60 сантиметрів, фанера товщиною 10 міліметрів, столярний інструмент, наждачний папір, грунтовка, фарба.

  1. На картоні креслимо простим олівцем сітку з розміром клітинки 25 на 25 міліметрів.
  2. На розлініяний картоні малюємо контур майбутнього виробу у формі букви «Г». Коротка сторона має в довжину 14 клітинок, довга - 15 клітинок, ширина 2-3 клітинки. Контур повинен бути плавним, середня частина і кінці лопатей заокруглені. Вирізаємо макетним ножем отриманий картонний шаблон.
  3. Докладаємо його до аркуша фанери і обводимо по контуру простим олівцем.
  4. Випилюємо лобзиком заготовку майбутнього бумеранга.
  5. Виготовляємо спеціальний жерстяної контршаблони для профілювання лопатей.
  6. Закріплюємо одну лопать бумеранга в лещатах і за допомогою рубанка формуємо профіль другий лопаті, періодично перевіряючи правильність за допомогою контршаблони. Точно також чинимо і щодо іншої лопаті. Додання заготівлі певного профілю є дуже відповідальним етапом. Якість виконання істотно впливає на аеродинамічні характеристики бумеранга.
  7. Ретельно обробляємо заготовку спочатку великої, а потім дрібним наждачним папером. Шліфувальну машинку використовувати не рекомендується, оскільки вона може деформувати виточений профіль бумеранга.
  8. Грунтуем поверхню і офарблюємо яскравою фарбою. Помітна забарвлення необхідна, щоб бумеранг був добре помітний в польоті.

Краще зробити бумеранг в декількох варіантах, а потім за результатами випробувань вибрати найкращий і використовувати в якості зразка. Якщо у вас немає під рукою фанери, не біда. Використовуйте викривлені гілки, коріння або навіть стовбури невеликих дерев, як це роблять австралійські аборигени. Головне, щоб деревина була добре просушена і однорідна.

Надайте заготівлі плоску форму за допомогою електро-рубанка, стрічкової пилки або сокири. Подальший порядок дій такий же, як і для фанерній заготовки. Але робота з природним матеріалом вимагає певних навичок. Через особливості структури при обробці можуть з'явитися сколи та тріщини.