Як зшити штори черепашкою.

Одним з найважливіших елементів декору є штори. Якщо не вдається знайти в магазинах те, що малює ваша уява, можна спробувати зробити це самостійно. Особливо цікаво буде зшити штори черепашкою.
Інструкція
1
Приготуйте вертикальну поверхню, обтягніть її тканиною. Такий поверхнею може служити прасувальна дошка, лист ДСП або пінопласт дошка. Для кріплення і збірки черепашки прикріпіть до поверхні горизонтальний брус, обтягнутий тканиною. Розмітьте горизонтальний брус: кожні 4 см відзначайте невеликими лініями.
2
Підготуйте викрійку мушлі. Купуйте підходящу для черепашки тканину (проконсультуйтеся з продавцем або ознайомтеся з порадами фахівців в інтернеті). Тканина розміром 140 см х 140 см складіть у формі косинки (поздовжній згин повинен розташовуватися під кутом 45о). Шпильками приколіть викрійку в тканини, крейдою або обмилки обведіть її контури і акуратно виріжте кравецькими ножицями. Якщо ви не допустили помилки, ваша форма повинна мати форму трапеції.
3
Накресліть вертикальну лінію по центру приготовленої вами дошки і кожні 8 см робіть на ній позначки у вигляді невеликих ліній. Приколіть 3 шпильками тканинну викрійку до дошки, поєднавши середину тканини з намальованою лінією. Тканина прикріпіть з припуском 5 см. Розташуйте крайні шпильки на відстані 8 см від краю тканини.
4
Трохи нижче середини тканини сформуйте і виведіть наверх складку і закріпіть її шпилькою. За такою ж схемою зробіть інші складки, зберігаючи між ними однакова відстань - 4 см. Перевірте, що отримані складки однакової ширини. Промітати тканину від середини до зовнішнього краю. Перевірте симетричність складок з обох сторін. Якщо ви задоволені результатом, прострочіть отримані складки.
5
Пришийте до мушлі планку. Для цього спочатку обробіть її краю, потім пристрочите до неї монтажну стрічку або тасьму. Черепашку і планку складіть лицьовими сторонами і сточите, обробіть шов на оверлок. Закрийте тасьмою шов сточування і прострочіть його.