Як прибрати ласи від праски. Як прибрати на тканини від праски ласо.

Якщо при прасування вироби, ви не розрахували температуру праски, і на тканині з'явилися блискучі сліди - ласи - то особливих приводів для занепокоєння немає. Ласи можна прибрати за допомогою досить простих дій.
Інструкція
1
Щоб уникнути появи ласов, стежте за температурою праски. Вона повинна відповідати тій тканини, з якої складається виріб. Якщо ж блискучі сліди все ж з'явилися, прибрати їх можливо з вовняної тканини, але не з синтетичної. Якщо зіпсована синтетика, єдиний засіб - зафарбувати в тон кольоровим олівцем відповідного кольору. Ніякі народні засоби синтетичну тканину не врятують.
2
З вовни ласи можна прибрати наступним способом: візьміть вологу ганчірку або марлю і шматок ватину. Сильно змочіть ватин водою, загорніть в тканину і включіть праска. Проводите праскою над зіпсованою тканиною, отпарівая через вологий шматочок ватина. Притискати праску можна. Відразу після відпарювання, протріть тканину вологою ганчірочкою. Якщо ласи не надто помітні на тканини, можна спробувати прибрати їх просто сильним відпарюванням.
3
Радянський спосіб: натерти зіпсоване місце сирої тертої картоплею або дрібно порізаною цибулею, а потім випрати. Раніше так виводили плями зі шкільної коричневої або синьою форми.
4
Відпарювання можна проводити через ганчірочку, змочену оцтом або лимонною кислотою. Після відпарювання обробіть пошкоджене місце за допомогою м'якої щіточки. Якщо у тканини є ворс, проведіть щіткою спочатку проти ворсу на брюках або спідниці, а потім поперек нього.
5
Обробіть пошкоджену ділянку тканини перекисом водню. Такий метод не дає стовідсоткового результату, але спробувати все ж можно.Белие сліди на тканині можуть з'являтися ще й через занадто жорсткої води. Тому в праску не можна заливати воду з-під крана, краще використовувати кип'ячену або дистильовану. Цим ви вбережете від пошкоджень і праска, і одяг. Якщо дозволяють кошти, можна придбати спеціальний праску з накладної підошвою, тоді про сліди на тканині можна буде забути.