Як відновити інформацію на вінчестері.

Якщо ви випадково видалили потрібну вам інформацію з вінчестера комп'ютера, це ще не означає, що ви повністю її втратили. Будь-який файл, навіть після форматування жорсткого диска, можна вдало відновити. Особливо якщо після його видалення на жорсткий диск не записувати нова інформація. Але навіть у випадку якщо після видалення файлів і минув час, і на жорсткий диск були записані нові файли, шанси на вдале відновлення все одно залишаються. Для відновлення інформації вам потрібно спеціальна програма.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows;
  • - додаток Filerecovery;
  • - програма TuneUp Utilities.
Інструкція
1
Відновити втрачені дані вам допоможе додаток Filerecovery. Знайдіть цю програмку в інтернеті, скачайте і встановіть собі на комп'ютер. Після установки запустіть її. У лівій частині основного меню програми ви побачите всі розділи і всі жорсткі диски, які встановлені на комп'ютері. Відзначте той розділ жорсткого диска або безпосередньо жорсткий диск, з якого ви хочете відновити інформацію.
2
Після того як розділ вінчестера буде відзначений, зверху на панелі інструментів виберіть Quick scan. Стартує процес сканування розділу жорсткого диска. По його завершенню всі знайдені файли у вигляді списку будуть відображені у вікні програми. Виділіть файли за допомогою лівої кнопки мишки, і в будь-якій ділянці вікна, де відображені знайдені файли, натисніть праву кнопку мишки. З'явиться контекстне меню, в якому натисніть по команді Recover. Всі файли будуть відновлені.
3
Якщо вам потрібно, наприклад, відновлювати не велика кількість файлів, а всього один, то вам краще підійде такий спосіб. Скачайте з інтернету програму TuneUp Utilities. Існують її безкоштовні тривіальні версії. Встановіть та запустіть програму. У головному меню виберіть вкладку «Виправлення проблем», а потім - «Відновити видалені файли». Далі у вікні відзначте розділ диска, з якого будуть відновлюватися дані.
4
У наступному вікні в рядку «Критерій пошуку» введіть назву файлу (можна приблизне) та натисніть «Далі». Чекайте завершення процесу пошуку файлів з обраним ім'ям. Якщо файл буде знайдений, він буде відображений у вікні програми. Натисніть по ньому правою кнопкою мишки, після чого виберіть «Відновити». Файл буде відновлений у вихідну папку. Якщо вихідна папка була видалена, то вам належить самим вибрати, в яку папку потрібно відновлювати файл.
Випадково видалені з вінчестера дані в більшості випадків можуть бути відновлені. Для цього необхідно дотримуватися певної послідовності дій та використовувати спеціальні програми.
Інструкція
1
Першим ділом, виявивши пропажу необхідних файлів, виключіть яку б то не було запис на диск, з якого ви випадково видалили інформацію. Це підвищить ймовірність відновлення, так як фізично файли ще не віддалилися, а стерлися лише їх заголовки, для того щоб на їх місце можна було записати нову інформацію. Після цього скачайте будь-яку утиліту для відновлення видалених файлів. Для домашнього використання вам цілком підійде безкоштовна програма під назвою Recuva, яку можна завантажити за адресою http://biblprog.org.ua/ru/Recuva/. Встановіть її на комп'ютер.
2
Розпочніть процедурі відновлення файлів. У головному вікні програми виберіть анализируемую область (у нашому випадку - жорсткий диск або його окрема папка) та натисніть кнопку "Сканувати". Після процедури сканування програма видасть список всіх доступних для відновлення файлів, включаючи інформацію про можливу вірогідності відновлення кожного конкретного файлу. Крім цього, програма визначає ім'я файлу, його розмір, колишнє місцезнаходження та дату останньої модифікації. В залежності від налаштувань, програма здатна відображати віддалені системні та приховані файли, а також файли, що мають нульовий розмір. Знайдіть файли, які вимагають відновлення, виділіть їх і натисніть кнопку "Відновити".
3
Для відновлення даних, які були видалені достатньо давно небудь для відновлення інформації, що зберігалася на диску, який був підданий форматування, доведеться використовувати платний софт для відновлення даних або звертатися у фірми, які володіють спеціальним обладнанням для відновлення видалених файлів.
Корисна порада
Щоб уникнути подібних ситуацій, частіше робіть резервні копії необхідних файлів і папок і зберігайте їх на кількох носіях, а також в онлайн-сховищах.