Як вибрати сідло.

У професійному кінному спорті використовується безліч аксесуарів для забезпечення правильної їзди на тваринному: вуздечка, сідло, пов'язки на ноги і т.д. Деякі з них забезпечують додаткову зручність і в крайньому випадку ними можна знехтувати, однак наявність сідла є обов'язковим.
Інструкція
1
На перший погляд може здатися, що сідло потрібно вибирати для зручності наїзника - підібрати йому необхідний розмір і форму. Однак сідло необхідно насамперед для здоров'я коні - воно забезпечує рівномірний розподіл ваги наїзника по спині тварини, тим самим запобігаючи кінь від травм і надмірного навантаження. Саме тому сідло вибирається індивідуально для кожного коня, і хороші магазини повинні дозволяти відвозити сідло на примірку.
2
Перед тим як поїхати в магазин за сідлом, виміряйте кінь - її обсяги і довжину спини. Врахуйте, що в залежності від пори року, вага, обсяг жиру і м'язів тваринного змінюються, тому сідло потрібно купувати з запасом. До того ж, гарне сідло має прослужити багато років, протягом яких тварина буде рости. Саме тому необов'язково виготовляти сідло на замовлення спеціально за мірками вашої коні. Досить просто знайти якісне сідло, при цьому необов'язково дороге.
3
Приміряйте сідло до свого коня. Покладіть його на спину тварини без амортизатора і вальтрапа. Перегляньте найважливіші характеристики сідла. Вигин полиць (двох подушок, які розташовані на всій довжині сідла) повинен повторювати вигин спини вашого коня. Перевірте це, взявшись руками за передню та задню луки. Покачайте сідло з боку в бік. Якщо вигин полиць підібраний правильно, сідло буде щільно зафіксовано на коні, а не переміщатися слідом за вашими рухами. При цьому сидіння буде перебувати рівно над центром спини коня.
4
Подивіться і на довжину полиць. Занадто короткі, вони будуть тиснути на центр спини коня, а не розподіляти тиск рівномірно. Занадто довгі, вони можуть пошкодити нирки і шийні хребці. Слідкуйте, щоб сідло розташовувалося між попереком і шиєю коні.
5
Подивіться на сідло позаду. Ви повинні бачити просвіт в 2-3 см між холкою коні і початком сідла. Така ж арка повинна простежуватися і ззаду навіть коли наїзник сидить на коні.
6
Крила сідла не повинні щільно прилягати до коня і стискувати її руху. Прикладіть руку до лопаток тварини - вони повинні бути вільні і розслаблені.
7
Можливо, вибір сідла забере у вас багато часу і доведеться приміряти кілька сідел, поки не знайдете потрібне. Однак це необхідний захід для забезпечення здоров'я коні і впевнених тренувань наїзника.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SA9Z8iwyPJE