Як побудувати піч в баню.

Баня - це не тільки задоволення для душі і тіла, але і цілитель багатьох хвороб. Вона робить позитивний вплив на організм людини. Однак для того, щоб вона могла зміцнити здоров'я і доставити задоволення, потрібно правильно звести піч.
Інструкція
1
Піч, яка зводиться в сімейній лазні, повинна займати не дуже багато місця. До того ж вона повинна швидко нагріватися і бути економічною відносно витрати палива. Вона повинна забезпечити нагрів такої кількості води, яка необхідна для комфортного миття всіх членів сім'ї. Піч можна назвати вдалою, якщо вона має досить високою теплопродуктивністю. Вона повинна швидко нагрівати камені до температури в 350 ° С і більше.
2
Рекомендується розміщувати піч біля стіни біля вхідних дверей. Справа в тому, що її в цьому випадку можна буде досить легко обслуговувати. Дрова не потрібно буде проносити через усе приміщення, до того ж, вона буде досить освітлена. Розташуйте піч у лазні таким чином, щоб дверцята її могла відкриватися з боку тамбура, а не з боку парного відділення. Якщо є можливість, то розташуйте дверцята печі нижче.
3
Піч може мати відкриту і закриту камеру. Тип залежить від того, як лазнею будуть користуватися. Наприклад, для сімейної лазні, в якій будуть митися кілька людей, добре підходить піч з відкритою кам'янкою. Справа в тому, що відкрита кам'янка може швидко нагріватися. Камені в ній необхідно укладати над паливником. Піч закритою кам'янкою може утримувати тепло ще довгий час після банної процедури.
4
Якщо ви вирішили скласти в бані велику піч, то найкраще зробіть для неї окремий фундамент. Використовуйте для цієї мети добре обпалена цегла, бутовий камінь і бетон. Під фундаментом печі зробіть невеликий котлован. Дно його необхідно зробити рівним. Після цього туди засипте щебінь, камінь і шматки цегли. Після цього можна займатися кладкою. Обов'язково дотримуйтеся перев'язку швів. Врахуйте, поверхню фундаменту повинна бути горизонтальна. Зробіть на фундаменті гідроізоляцію. Для цієї мети використовуйте толь, пергамін чи інший матеріал.
5
Піч-кам'янку ви можете зробити товстостінну. Товщина стінок у зоні топливника повинна бути в цеглу. Також можна зробити тонкостінну піч. Товщина стінок в цьому випадку буде в півцеглини. Решта ж стінки можна робити у чверть цегли. Також часто роблять тонкостінні печі, які мають металеві стінки.