Як зробити заточний верстат.

Заточення різальних і колючих інструментів - затребувана операція на виробництві та в побуті. Для вирішення даного завдання може бути використаний настільний заточувальний верстат. Найчастіше він має малі габарити, тому не потрібно виділяти окреме місце в майстерні. Користуватися таким верстатом досить просто.
Інструкція
1
Спроектувати верстат можна по агрегатної схемою. Суть її полягає в тому, що ніжки фуганка і дискова пилка мають загальний привід. Вони закріплені на одному робочому валу - роторі. Така конструкція проста і технологічна. Саме тому можна раціонально розмістити основні вузли та агрегати. В якості опорної частини верстата ви можете використовувати «ноги» старої швейної машини. Вона вдало впишеться в загальну конструкцію практично без переробок. Необхідно тільки ширину столу рубанка підігнати під її відповідний розмір. Основні частини станини виготовте з швелера №5. Обидві конструкції: рама і станина - зварні.
2
На верстат встановіть трезножевий ротор, який має двосторонні ніжки фуганка і пильні диски з твердосплавними напайками. Завдяки ним ви зможете отримувати вироби з пиломатеріалу високої якості. У режимі стругання ширина обробленої поверхні буде дорівнює 260 міліметри, а глибина різання 2 міліметрів.
3
Також не варто забувати про ротор. Саме він є однією з найбільш важливих і відповідальних деталей верстата. Він буде спільним для фуганка і циркулярки. Виготовити його може тільки токар. Тому необхідно замовити його заздалегідь.
4
У конструкції обов'язково повинен бути присутнім пильний диск. Рекомендується використовувати диск діаметром 300 міліметрів. Він дозволить за один прохід забезпечити максимальну висоту розпилу до 80 міліметрів. Обрізання кромок дошки під різними кутами здійснюється за допомогою пристосування, яке монтується на край робочого столу циркулярної пилки. Ковзний механізм дозволяє легко обробляти торцеві кромки дощок.
5
Якщо необхідно, зробіть із сталевого листа поверхню столу. Лист повинен бути товщиною більше 5 міліметрів. Встановлюється він рамки куточків 45x45 і приварюється до них.