Як подарувати авто.

Дарування автомобіля - одна з форм передачі прав іншій особі. Подарунок повинен бути оформлений відповідно до законів Російської Федерації. Як же юридично правильно подарувати автомобіль?
Вам знадобиться
  • - цивільні паспорти дарувальника і того, кому дарується автомобіль;
  • - паспорт транспортного засобу;
  • - свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  • - довіреність на володіння транспортним засобом.
Інструкція
1
Узгодьте всі умови дарування автомобіля з людиною, якій ви його даруєте. Процес дарування, це юридичні дії фізичних осіб, які підлягають такому ж розгляду, як і інші цивільні дії у випадку, якщо наступили спірні ситуації. Забезпечте себе від них, обумовивши з тим, кому ви даруєте машину всі питання, пов'язані з даруванням.
2
Складіть договір дарування. У договорі обов'язково вкажіть технічні характеристики автомобіля і з посилання на документ, що підтверджує вашу власність на нього. Також ви можете вказати вартість автомобіля, хоча це і не є обов'язковим.
3
Відправляйтеся в відділ реєстрації ГИБДД, в якому було поставлено на облік ваш автомобіль.
4
Зніміть автомобіль з обліку. Для зняття автомобіля вам буде потрібно надати органам реєстрації паспорт транспортного засобу, цивільний паспорт, нотаріально завірений договір дарування, свідоцтво про реєстрацію автомобіля та написати заяву про зняття з обліку. Після цього, сплативши держмито і пройшовши процедуру огляду автомобіля здайте державні номери і отримаєте назад паспорт транспортного засобу з відміткою про зняття автомобіля з обліку.
5
Передайте автомобіль у володіння того, кому ви його подарували.
Зверніть увагу
Законодавством РФ передбачена можливість як письмового, так і усного оформлення факту дарування автомобіля, однак, якщо ви вирішите подарувати автомобіль, вибравши усну форму, виникнуть труднощі, пов'язані зі зняттям і постановкою автомобіля в реєстраційних органах ГИБДД.
Корисна порада
Прийняти в дар, як і подарувати автомобіль можна і за дорученням. Якщо ви припускаєте дарування довіреної вам автомобіля, озаботьтесь тим, щоб в довіреності був пункт, що дозволяє вам проводити подібну процедуру.
Відчуження автомобіля за договором дарування, який полягає в нотаріальній або простій письмовій формі - це один із способів придбання транспортного засобу. У законі не обумовлено обов'язкове посвідчення договору відчуження транспортних засобів нотаріально. Але, тим не менш, нотаріуси часто запевняють такі договори, як на користь сторонніх людей, так і на користь родичів. Для того, щоб подарувати машину :
Інструкція
1
Оформіть договір дарування машини в Управлінні Федеральної реєстраційної служби. Для цього візьміть туди сам договір, складений у трьох примірниках, а також документи, що підтверджують те, що саме ви є власником транспортного засобу, який хочете подарувати.
2
Можливо, вам може знадобитися дозвіл чоловіка/дружини або батьків, складене у письмовій формі, на дарування транспортного засобу.
3
Обов'язково надайте в орган Росреєстрації квитанції, що підтверджують сплату державного мита, а також заяву, яка складається у встановленій формі в органі реєстрації.
4
Зніміть машину з реєстраційного обліку в тій державтоінспекції, в якій була проведена реєстрація. Для цього вам знадобиться ваш паспорт і документи на автомобіль.
5
Підпишіть з людиною, якій хочете подарувати свій автомобіль, договір дарування. Не зайвим буде запевнити цей договір у нотаріуса, і після цього новий власник вашого автомобіля повинен поставити його на облік в ГИБДД.
6
Пам'ятайте, що згідно п.4 Правил реєстрації автомототранспортних засобів і причепів до них в ГИБДД, для здійснення реєстрації транспортного засобу, разом договором дарування потрібно надавати і паспорт на автомобіль.Договор дарування набуває чинності з моменту його підписання. При складанні договору дарування ні ви, ні інша сторона не має жодних триваючих прав, вимог та обов'язків щодо об'єкта дарування. Наприклад, людина, яка отримала річ в подарунок і поніс збитки, що виникли в результаті наявних дефектів подарованої речі, не зможе вимагати їх відшкодування. Після того, як оформлений договір дарування, обдаровуваний отримує право власності на подарунок.