Як вибирати материнську плату.

Вибір материнської плати - відповідальне завдання. Чи не кожен продавець-консультант зможе детально вам розповісти про плюси і мінуси цікавить вас моделі. Материнська плата характеризується безліччю параметрів: чіпсет, сокет, слоти пристроїв і оперативної пам'яті. Якщо встановити для себе рамки, в межах яких ви будете вибирати собі цей пристрій, то цей вибір для вас стане вирішенням нескладного рівняння, як в 5 класі.
Вам знадобиться
  • Магазин комп'ютерної техніки, в якому ви зможете вибрати системну плату на основі своїх запитів.
Інструкція
1
Материнська плата умовно може бути розділена на кілька категорій. У підсумку, серед всіх моделей ви зможете вибрати відповідну модель. Для цього вам необхідно визначитися з вибором всіх характеристик майбутньої материнської плати, і ваш комп'ютер висловить "слова подяки" чіткої і швидкої работой.Чіпсет. До вибору цієї складової материнської плати необхідно підійти серйозно. Виробників чіпсетів на ринку сучасних технологій з'явилося останнім часом чимало. Серед конкуруючих можна виділити: Intel, Amd і Nvidia. При виборі конкретного чіпсета зверніть увагу, що при установці здвоєних відеокарт Nvidia, чіпсет того ж виробника не радять купувати. Є моделі чіпсетів від Intel, що підтримують здвоєні SLI-відеокарти. Остання версія чіпсета від Intel (X58) підтримує навіть 3 відеокарти.Не забувайте, що чіпсет слід вибирати під конкретного виробника процесора, т.к. чіпсет з підтримкою процесора Intel не працюватиме з AMD. При виборі співвідношення "материнська плата-процесор", пам'ятаєте, що частота системної шини у цих пристроїв повинна бути однакова. Приміром, процесор з частотою системної шини (FSB) 533 МГц не працюватиме з чіпсетом, у якого FSB нижче або вище цього значення.
2
Сокет. При виборі сокета материнської плати його необхідно порівнювати з майбутнім процесором. Приміром, до материнської плати ASUS M2A74-AM вимагається процесор з сокетом AM3, тобто процесор повинен бути такого ж сокета, як і материнська плата.
3
Слоти під оперативну пам'ять. Зараз на ринку комп'ютерних виробів з'явилися нові моделі карток пам'яті. DDR вже виходить з обороту, на зміну їм прийшли більш швидкі DDR2 і DDR3. Також спостерігається зниження цінової категорії на пам'ять DDR3, що є великим плюсом у виборі більш швидкої пам'яті за доступною ціною.
4
Слоти під інші пристрої (PCI Express). Конкретних порад з цього приводу немає. Вибираючи материнську плату, зробіть упор на те, що буде стояти в цих слотах, якого типу відеоадаптер. Якщо комп'ютер збирається в цілях "щоденного розстрілу військовополонених в Медалі за відвагу", то слід доглянути материнську плату зі слотами PCI Express x16.
5
Вбудовані системи периферії. В вашу карту може бути вбудовані різні пристрої: відео, аудіо та мережеві адаптери. Найкраще придивитися до моделей без вбудованої відеокарти, але за відсутності зайвих грошових коштів це стане гарною підмогою. Вбудований звук і мережевий адаптер, як правило, зараз виробляються на висоті - лише професіонали вибирають для себе ці пристрої в окремому виконанні.