Як навчитися брати високі ноти. програма для вставки картинки в пісню.

Коли співак бере верхні ноти, голосові зв'язки стають більш розтягнутими, в порівнянні з ситуацією звичайної бесіди. Розтягнуті зв'язки тоншають і вже можуть вібрувати з більшою частотою, ніж і забезпечується спів у верхньому регістрі. Знаючи цей фізіологічний механізм співу, потрібно слідувати певним крокам, щоб навчитися брати високі ноти.
Інструкція
1
Вивчіть свій голос. Діапазон кожного мовця людини може бути розділений на два етапи - мовної і головний. Мовної діапазон закінчується фальцетом - максимально доступними в цьому відрізку голосу високими нотами. В рамках мовного діапазону можна виконувати переважна більшість пісень сучасної вітчизняної естради. Головний голос не дається від природи, а розвивається шляхом довгих вокальних тренувань. Саме розвинений головний діапазон є ознакою справжнього вокаліста. Визначте, на яких нотах ваш голос переходить з фальцету в головний регістр. Це дозволить позначити нижню межу, з якою ви почнете штурмувати вершини своїх вокальних можливостей.
2
Розробляйте високий діапазон з перехідних нот. Труднощі виконання перехідних нот полягає в тому, що зв'язки стрибкоподібно розтягуються на перехідному ділянці для виконання високої ноти. Виникає ефект «перестрибування» з однієї ноти на іншу. Повністю уникнути цього стрибка можна, тому цього особливість фізіологічного будови мовного апарату. Але, коли вокаліст починає розробляти верхній діапазон саме з таких, найбільш важких ділянок, то з часом переходи згладжуються і стають нечутно слухачеві.
3
Співайте на напівусмішці, чим вище нота, тим ширше усмішка. При виконанні високих нот важливе значення відводиться положенню губ. Положення губ на напівусмішці сприяє невеликому розтягування стінок гортані, що допомагає легше взяти високу ноту.
Зверніть увагу
Основна помилка багатьох початківців вокалістів полягає в тому, що піднімаючись по нотної сходах вони, відповідно до цього, задирають і голову. Це положення не тільки не допомагає співати, але, навпаки, таке розтягнення гортані перешкоджає вільній вібрації голосових складок, утруднюючи перехід в голосовий регістр. Найкраще для психологічної опори використовувати жести. Принаймні зростання голосу піднімайте долоню. Це візуалізує роботу голосу і дозволяє домогтися потрібних результатів.
Фальцет - режим звуковидобування, в якому голос видає високі ноти специфічного тембру. Іноді так називають ділянку діапазону, доступний для виконання тільки в такому режимі. У початківців співаків цю ділянку бідний обертонами і звучить слабо. Найчастіше термін застосовується до чоловічих голосам, але на дуже високих нотах (третя октава) жінки користуються цим же механізмом.
Інструкція
1
Для зміцнення верхньої частини діапазону співайте на звук «р» гами на Нону (наприклад, від «до» першої октави до «ре» другий). Замість «р» ефективно використовувати так званий губної вібрант - просто продувати повітря крізь злегка зімкнуті губи, мусить виходити озвучене пирхання. Якщо його робити правильно, виникне відчуття лоскоту. При распевании піднімайте гаму вгору по півтони, поки не з'явиться «півень», потім спускайтеся назад. Вправа виконується в швидкому темпі.
2
Ще одна вправа на звільнення верхньої ділянки - спів на стаккато восьмими ступенів тризвуку (до - мі - сіль - мі - сіль - мі - до). Як і перша вправа, виповнюється в швидкому темпі. Перша нота на склад «я», решта на склад «а». При співі стежте, щоб плечі і груди не сіпалися, а перед голосними не виникало призвуків («х» і схожих).
3
Співайте октавні арпеджіо: спочатку розгорнуте мажорний тризвук вгору, потім вниз, потім підніміться на півтону вгору і знову розгорнуте мажорний тризвук.
4
Варіант попередньої вправи: заспівайте розгорнуте мажорний тризвук вгору, домінантової терцквартакорд вниз, терцквартакорд вгору, мажорний тризвук вниз. Те ж саме на півтону вище і далі.
Зверніть увагу
Володарям низьких від природи голосів (мецо-сопрано, контральто, баритон, бас) насильницьке підвищення голосу може пошкодити. Тому всі вправи, особливо якщо не знаєте тип свого голосу, проводите під керівництвом педагога.